Ліки в Україні стануть дешевшими, а українські виробники отримають шанс продавати ліки в Європі – Супрун | NLight DC++
Ліки в Україні стануть дешевшими, а українські виробники отримають шанс продавати ліки в Європі – Супрун | NLight DC++

Ліки в Україні стануть дешевшими, а українські виробники отримають шанс продавати ліки в Європі – Супрун

Подолання корупції, введення електронних реєстрів та спрощення реєстрації на імпортні ліки – все це покликано надати доступ українцям до дешевших і якісніших ліків.

“Перейшовши на закупівлі ліків через міжнародні організації, ми вже змогли знизити ціни на 38%”, – наголосила в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун в інтерв’ю журналістці Української служби “Голосу Америки” Оксані Бедратенко.
Переведення реєстрів в електронну форму дозволяє зменшити зловживання. “Важко обдурити електронну систему”, – відзначила Супрун.

Електронна система виявила, що існує не 250 тисяч, а 170 тисяч таких пацієнтів. Різниця в кількості інсуліну – на півмільярда гривень

Вона навела приклад введення реєстру інсулінозалежних пацієнтів. “До того ми мали все на папері – лікарі писали списки пацієнтів, – сказала Супрун. – Зараз лікарі в електронному реєстрі вносять інформацію про пацієнтів і про те, коли вони дають їм рецепт на отримання інсуліну.
Електронна система виявила, що існує не 250 тисяч, а 170 тисяч таких пацієнтів. Різниця в кількості інсуліну – на півмільярда гривень”.
Робота програми “Доступні ліки” показала, що знизити ціни на ліки – реально. “Учасники-виробники медикаментів погодились на ціну, передбачену програмою, яка була на 34% менше, ніж ціна раніше. Ми їх запитали, чому вони мали такі високі ціни і отримали відповідь: ніхто з нами ніколи не розмовляв і не просив знизити ціни”, – наголосила Супрун.
Водночас, нещодавнє дослідження Центру протидії корупції виявило, що регіональні онкодиспансери та державні установи закуповують ліки до 400% дорожче, ніж міжнародні організації, що може свідчити про те, що корупція піднімає голову на регіональному рівні.

“;
//parse XFBML, because it is not nativelly working onload
if (!fbParse()) {
var c = 0,
FBParseTimer = window.setInterval(function () {
c++;
if (fbParse())
clearInterval(FBParseTimer);
if (c === 20) { //5s max
thisSnippet.innerHTML = “Facebook API failed to initialize.”;
clearInterval(FBParseTimer);
}
}, 250);
}
}
};
thisSnippet.className = “facebookSnippetProcessed”;
if (d.readyState === “uninitialized” || d.readyState === “loading”)
window.addEventListener(“load”, render);
else //liveblog, ajax
render();
})(document);

Спрощена система реєстрації в Україні тих ліків, які вже пройшли відповідну реєстрацію в США, Європі, Австралії, Канаді та Японії має покращити доступ пацієнтів до інноваційних ліків, надати більш широкий вибір.
“Що спрощується? Ліки, які вже пройшли експертизу та клінічні випробування в Штатах мали знову проходити все те саме в Україні. Це забирало від 3 місяців до 2 років для реєстрації.
Сподіваємось, це дозволить пацієнтам мати доступ до більш якісних ліків і більшої кількості ліків, щоб вони не мусили везти ліки чемоданами, бо в Україні ці ліки неможливо купити”, – наголосила Супрун.

Наша ціль – продавати українські ліки в Європі. Ми зробили перший крок і чекаємо, щоб партнери відкрили свій ринок

В Україні зараз зареєстровано приблизно 15 тисяч ліків, тоді як в Німеччині – 42 тисячі, наголосила Супрун. Більше 70% зареєстрованих ліків є українського виробництва, що, на переконання Супрун, є великим показником.
Для українських виробників ліків, спрощена реєстрація ряду імпортних ліків означатиме більшу конкуренцію, однак в результаті українські виробники можуть отримати більший доступ до ринків Європи.
“Це – перший крок до того, щоб за кордоном визнавали нашу реєстрацію. Наша ціль – продавати українські ліки в Європі. Ми зробили перший крок і чекаємо, щоб партнери відкрили свій ринок”, – заявила Уляна Супрун.

Дивіться також: Час-Тайм. Трамп підписав оборонний бюджет-2018 з $350 млн для України

Напишіть відгук