США: Через вихід Росії з СЦКК, цивільні залишились в пастці під обстрілами на Донбасі | NLight DC++
США: Через вихід Росії з СЦКК, цивільні залишились в пастці під обстрілами на Донбасі | NLight DC++

США: Через вихід Росії з СЦКК, цивільні залишились в пастці під обстрілами на Донбасі

“На жаль, ситуація в Україні не покращилась”, – заявила речниця Державного департаменту США Гедер Науерт на брифінгу для преси. Вона привернула увагу до “жахливої гуманітарної ситуації в Україні та ескалації насильства”.

“Вчора сили під керівництвом Росії провели ракетний обстріл містечка Новолуганське градами, поранивши 8 цивільних осіб, зруйнувавши десятки помешкань, школу та дитячий майданчик”, – наголосила Науерт.

Російський уряд в односторонньому порядку вчора вийшов з механізму деконфліктування, змушуючи тих, хто потрапив у пастку при обстрілах фільтрувальної станції залишатися під обстрілами доти, доки керовані Росією сили не припинять атаки

“Бойові дії також поновились навколо донецької фільтрувальної станції і системи трубопроводів з отруйним хлорним газом. Це – надзвичайно небезпечно”, – заявила Науерт, наголосивши на можливих руйнівних наслідках порушення цілісності цих об’єктів.
“Працівники фільтрувальної станції на даний час, як нам повідомили, знаходяться в пастці, в бомбосховищі фільтрувальної станції.
Раніше російсько-українська військова група організовувала припинення вогню, щоб дозволити цивільним особам безпечно вийти в подібних ситуаціях. Однак, російський уряд в односторонньому порядку вчора вийшов з механізму деконфліктування, змушуючи тих, хто потрапив пастку при обстрілах фільтрувальної станції залишатися під обстрілами дотии, доки керовані Росією сили не припинять атаки”, – йдеться в заяві.

Конфлікт на сході України не є органічною громадянською війною. Так звані республіки, створені Росією, не є законними утвореннями

“Росія та її представники є джерелом насильства в Україні, і російський уряд продовжує зберігати активний конфлікт та гуманітарну кризу через своє керування та надання поставок військовим силам на місці, а також здійснюючи контроль над своєю уповноваженою владою.
Конфлікт на сході України не є органічною громадянською війною. Так звані республіки, створені Росією, не є законними утвореннями”, – наголошується в заяві.
Від імені Сполучених Штатів Науерт закликала Росію припинити атаки на сході України, вивести сили та важке озброєння з суверенної території України і погодитись на потужну миротворчу місію.
Дивіться також: Генасамблея ООН ухвалила резолюцію щодо ситуації з правами людини в Криму. Відео

Напишіть відгук