В справі Саакашвілі бракує доказів – грузинські експерти про вирок екс-президенту | NLight DC++
В справі Саакашвілі бракує доказів – грузинські експерти про вирок екс-президенту | NLight DC++

В справі Саакашвілі бракує доказів – грузинські експерти про вирок екс-президенту

Рішення грузинського суду заочно засудити екс-президента країни Міхеїла Саакашвілі до трьох років ув’язнення було неоднозначно сприйняте в Грузії.
Президент Грузії Георгій Маргвелашвілі відмовився прямо коментувати вирок, однак зазначив, що не вважає обґрунтованим переслідування Саакашвілі за його рішення прийняте на основі конституційного права президента на помилування.

Маємо серйозну проблему з верховенством права

Саакашвілі звинувачують у зловживанні службовими повноваженнями, коли він, перебуваючи на посаді президента Грузії, достроково помилував чотирьох затриманих співробітників поліції, засуджених за вбивство співробітника банку Гіргвілані.
“Маємо серйозну проблему з верховенством права”, – сказав Гіоргі Мшвенієрадзе з неурядової організації Грузинські демократичні ініціативи в коментарі “Голосу Америки” стосовно вироку Саакашвілі.
“Не йдеться про зміст конкретного помилування, але про той факт, що президент комусь щось пообіцяв”, – наголошує Мшвенієрадзе.
“Я особисто знаю цю справу і в ній бракує доказів, – стверджує активіст, – немає прямих свідчень, скажімо, що президент Саакашвілі давав комусь обіцянку. Є непрямі заяви, що хтось комусь сказав і президент щось казав. Це – не доказ. Якщо б докази існували, то справу не розглядали в рамках статті про зловживання повноваженнями”.

Наразі, питання того, як прокуратура довела свої звинувачення

“Важко сказати наскільки політично заангажованим є це рішення”, – зазначила президент Transparency international в Грузії Ека Гігаурі в окремому інтерв’ю “Голосу Америки”.
“З одного боку, існує виключне право президента надавати помилування. З іншого – прокуратура заявляє, що президент пообіцяв помилувати підозрюваного в обмін на певні свідчення. Наразі, залишається питання того, як прокуратура довела свої звинувачення”, – стверджує Гігаурі.
Рішення “зачіпає колишнього президента і тут не мусить залишатись питань без відповіді”, – наголошує Гігаурі.
Дивіться також:​ “Саакашвілі правильно ідентифікував проблему, але він не та людина, яка має її озвучувати” – Карпентер

Напишіть відгук