Газотрейдери ЄС змінюють свою стратегію в Україні – Bloomberg | NLight DC++
Газотрейдери ЄС змінюють свою стратегію в Україні – Bloomberg | NLight DC++

Газотрейдери ЄС змінюють свою стратегію в Україні – Bloomberg

Європейські газові трейдери, які постачають реверсний газ до України, можуть втратити 1 мільярд доларів через рішення Стокгольмського суду, що зобов’язало Україну купувати певну кількість газу у “Газпрому”, повідомляє Bloomberg.
Докладніше про рішення Стокгольмського суду читайте: Стокгольм не визнав борги “Нафтогазу” в газових справах, крім 2 млрд, які можна профінансувати євробондами – Тімоті Еш
Суд зменшив обсяг обов’язкової купівлі газу у “Газпрому” в 10 разів з 52 мільярдів кубічних метрів до 5 мільярдів. Однак, поновлення закупівель газу “Нафтогазом” у “Газпрому” все ж вплине на обсяги реверсу, переконане видання.
“Вечірка вже не така весела для європейських газових трейдерів та операторів трубопроводів, які отримували переваги від реекспорту російського газу до України”, – сказав аналітик Bloomberg Intelligence у Лондоні Ельчін Маммадов. Все ж нещодавнє збільшення споживання газу ЄС, на думку аналітика, пом’якшить удар для трейдерів.
Минулого року Україна імпортувала 14 мільярдів кубометрів газу з ЄС, що порівняно з обсягами щорічного спожавання газу Бельгією.
Якщо припустити, що 5 мільярдів буде закуплено за середньою ціною імпортного газу для України від минулого жовтня, то компанії можуть втратити 1,2 млрд доларів на рік через зменшення реверсу, йдеться в статті.
Серед найбільших постачальників України в 2016 році була французька компанія Engie SA, яка поставила більше 3 мільярдів кубометрів. Це був “рекордний рік”. Минулого року продаж зменшився приблизно на 40 відсотків через зростання конкуренції, повідомила виданню прес служба компанії.
“Так як “Нафтогаз” може купувати російський газ в 2018 -2019, Engie посилює стратегію продажу газу кінцевим споживачам в Україні, розпочату минулого року”, – заявили в компанії.
Швейцарська Axpo Trading AG, ще один основний постачальник, знаходиться в “процесі створення компанії в Україні, щоб мати змогу торгувати напряму в Україні”, – повідомила виданню прес-служба компанії.

Дивіться також: Студія Вашингтон. Що представили українці на виставці CES

Напишіть відгук