«Меморандум Нуньєса» – удар по ФБР чи перемога Путіна? | NLight DC++
«Меморандум Нуньєса» – удар по ФБР чи перемога Путіна? | NLight DC++

«Меморандум Нуньєса» – удар по ФБР чи перемога Путіна?

Комітет з питань розвідки Палати представників Конгресу США оприлюднив розсекречений меморандум, у якому ФБР та Міністерство юстиції звинувачуються в упередженості щодо Дональда Трампа.
Згідно з текстом меморандуму, у його основу покладена інформація з так званого «досьє Трампа», складеного колишнім британським розвідником Крістофером Стілом. «Досьє» нібито підготовили на замовлення штабу суперниці Трампа на виборах президента, кандидата від Демократичної партії Гілларі Клінтон.
У документі також ідеться про нібито незаконний запит ФБР на прослуховування в 2016 році розмов членів передвиборчого штабу Трампа, зокрема радника Картера Пейджа.
У п’ятницю розсекретити підготовлений республіканцями в Палаті представників меморандум дозволив сам президент Трамп.
«Те, що відбувається в нашій країні, – це сором… Багатьом людям у нашій країні має бути соромно», – сказав президент.
За даними ЗМІ, Трамп проігнорував застереження директора ФБР Крістофера Рея і схвалив публікацію меморандуму без жодних редакцій.
Меморандум на чотири сторінки був складений членами Комітету з розвідки Палати представників, однієї з трьох комісій Конгресу, які розслідують ймовірне втручання Росії у вибори 2016 року в США. Він був написаний республіканцями-членами Комітету з питань розвідки, який очолює конгресмен Девін Нуньєс.
Тим часом, колишній директор Федерального бюро розслідувань Джеймс Комі прокоментував рішення Трампа розсекретити меморандум.

«І це все?», – написав у своєму Twitter колишній глава ФБР.«Ганебний меморандум уводить (громадськість) в оману та вніс розкол в Комітет Палати представниківи з розвідки, підірвав відносини з судом FISA і непробачно розкрив деталі секретного розслідування щодо американського громадянина. Навіщо? ФБР та Мін’юст мусять продовжувати свою роботу», – заявив Комі.
У свою чергу, представники Республіканської партії поспішили виступити на захист меморандуму. Конгресмен Пол Ґосар від штату Аризона назвав відомості, що містяться в документі, «актом зради», повідомивши, що він готовий звернутися до Міністерства юстиції з вимогою «почати кримінальне переслідування зрадників» – організаторів політично мотивованого розслідування щодо Трампа.
Але деякі фахівці по-іншому оцінили меморандум і його оприлюднення.
Експерти-розвідники вказують, що все це зменшує довіру до урядових структур – і тим самим послаблює США.
«Нам необхідно пам’ятати ціль Путіна», – заявив колишній агент ЦРУ і речник Ради з нацбезпеки в адміністрації президента Обами Ніл Прайс. «Ціль (Путіна) полягає в поділі та розколі американського народу».
«Саме цього він прагнув і досягнув своєї мети понад усяке сподівання», – зазначив Прайс, вказуючи на меморандум. «Це точно те, що Путін мав на увазі».

Дивіться також: Росія прорахувалася, втрутившись в американські вибори – посол США в ООН Ніккі Гейлі

Напишіть відгук