Держсекретар США Тіллерсон згоден з Лондоном щодо відповідальності Росії за напад у Солсбері | NLight DC++
Держсекретар США Тіллерсон згоден з Лондоном щодо відповідальності Росії за напад у Солсбері | NLight DC++

Держсекретар США Тіллерсон згоден з Лондоном щодо відповідальності Росії за напад у Солсбері

У вівторок опівночі вибігає крайній термін, який оголосила Росії британський прем’єр-міністр Тереза Мей, вимагаючи пояснень з приводу застосування в англійському містечку Солсбері нервово-паралітичної отрути російського зразка.

Від України до Сирії, а тепер у Сполученому Королівстві Росія далі залишається безвідповідальною силою нестабільності у світі, діючи з відвертою зневагою до суверенітету інших держав та до життя їхніх громадян.

​Тереза Мей у понеділок у парламенті підкреслила, що Лондон очікує “вартої довіри” відповіді, вказавши, що бачить лише два варіанти ситуації: “Або це були прямі дії російської держави проти нашої країни, або російський уряд втратив контроль над своєю нервово-паралітичною речовиною з потенційно катастрофічними наслідками і дозволив її передачу в інші руки”.
У Лондоні привітали заяву державного секретаря США Рекса Тіллерсона, який висловив упевненість щодо британських висновків про ймовірну відповідальність Росії.
“Ми повністю впевнені у розслідуванні та висновках Сполученого Королівства, що Росія напевно несе відповідальність за напад із застосуванням нервово-паралітичної речовини, що стався у Солсбері минулого тижня. Не може бути виправдань для такого нападу – спроби убивства громадянина на території суверенної країни, і ми обурені, що Росія, як виглядає, знову вдалася до такої поведінки”, – йдеться у заяві Тіллерсона.
При цьому британські та американські оглядачі зауважують, що президент Дональд Трамп досі жодним чином не коментував напад, а його речниця Сара Сандерс напередодні, хоч і назвала Британію “найближчим союзником”, проте не сказала про відповідальність Росії.
Готуючись до можливих санкцій щодо Москви, Тереза Мей та її дипломати активно контактують із союзниками, намагаючись скоординувати позицію Заходу у протидії політиці президента Путіна, яку у Лондоні щораз частіше називають “реваншистською”.
Мей розмовляла з французьким президентом Еммануелем Макроном, який, згідно з повідомленням Давнінґ стріт, засудив напад і пообіцяв солідарність з Британією.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ назвав жахливим і повністю неприйнятним застосування отрути нервово-паралітичної дії.
Але Лондон дав зрозуміти, що на цьому етапі не вважає за потрібне просити НАТО задіювати п’яту статтю договору про колективну оборону членів альянсу.
Британські фахівці кажуть, що у спробі убивства колишнього полковника російської військової розвідки Сергія Скрипаля був застосований різновид хімічної зброї, що розроблялася ще у Радянському Союзі з 70-80-тих років під назвою “Новичок”.
Ця отрута вважається у 5-10 разів більш убивчою, ніж відоміші отруйні хімікати VX і зарин.
66-річний Сергій Скрипаль та його 33-річна донька Юлія вже понад тиждень перебувають в лікарні у стані коми і про надії на їхнє виживання не повідомляють.
Службовець поліції, який зазнав впливу отрути, прибувши на місце інциденту 4 березня у Солсбері, згідно з повідомленнями, подає надії на одужання.
Загалом по допомогу, чи пораду до лікарів, у зв’язку з інцидентом зверталися, понад 20 людей.
Фахівці з питань захисту від хімічної зброї порадили понад 500 мешканцям Солсбері, які були в місцях пов’язаних з інцидентом, позбутися, або ретельно очистити одяг та особисті предмети.
Дивіться також: Розслідування отруєння Скрипаля: подробиці від кореспондента у Лондоні

Напишіть відгук