Facebook під тиском через підозри щодо британської компанії Cambridge Analytica | NLight DC++
Facebook під тиском через підозри щодо британської компанії Cambridge Analytica | NLight DC++

Facebook під тиском через підозри щодо британської компанії Cambridge Analytica

Британську компанію Cambridge Analytica підозрюють у використанні особистих даних 50 мільйонів користувачів Facebook у США для впливу на виборців під час президентської кампанії 2016 року та в інших маніпуляціях.
У Лондоні закликають провести розслідування та обшуки штаб-квартири Cambridge Analytica.
Члени Конгресу США пропонують викликати співзасновника і керівника Facebook Марка Цукерберґа для пояснень.
Нові звинувачення стали наслідком розслідування британської телекомпанії Channel 4, в ході якого журналісти під виглядом потенційних клієнтів записали прихованою камерою розмову з директором Cambridge Analytica Александром Ніксом.
У телерепортажі, показаному у понеділок, Нікс натякав, що його компанія може допомогти з поширенням інформації про підловлювання політичних опонентів на пропозиціях хабарів, або підсилаючи “гарних українських дівчат”.
Cambridge Analytica у заяві, надісланій американській новинній телемережі CNN, відкидає звинувачення, стверджуючи, що зміст записаної розмови був перекручений і що британський телеканал неправильно подав те, як працює компанія.
CNN повідомляє, що Cambridge Analytica називає “гумором” деякі твердження у записаній розмові.
Проте британський уряд каже, що сприймає дуже серйозно підозри про зловживання особистими даними людей та маніпуляції настроями і політичними процесами через соціальні медіа в Інтернеті.
Прем’єр-міністр Тереза Мей у понеділок висловила стурбованість повідомленнями, що Cambridge Analytica зібрала особисті дані 50 мільйонів американських користувачів Facebook без їхнього відома, а також тим, що Александр Нікс казав неправду минулого місяця, коли стверджував у парламенті, що його компанія не використовує дані з Facebook.
Через звинувачення ціна акцій компанії Facebook у понеділок знизилася на майже 7%, що, загалом, може дорівнювати 30 мільярдам доларів.

Дивіться також: Отруєння Скрипаля: чи буде жорсткіша відповідь Москві?

Напишіть відгук