Туреччина обіцяла поширити операції своїх військ проти курдів у Сирії і, можливо, в Іраку | NLight DC++
Туреччина обіцяла поширити операції своїх військ проти курдів у Сирії і, можливо, в Іраку | NLight DC++

Туреччина обіцяла поширити операції своїх військ проти курдів у Сирії і, можливо, в Іраку

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган обіцяв у понеділок поширити операції проти курдських опорних пунктів на території Сирії. Раніше турецькі війська витіснили курдських бійців з району Африн.
Ердоган заявив, що турецькі сили наступатимуть на сирійське місто Манбідж, Айн аль-Араб, відоме також як Кобані, та інші міста , розташовані уздовж турецько-сирійського кордону.
Поширення боїв може довести до конфлікту із Сполученими Штатами, союзником з НАТО. Прикордонний район перебуває під контролем підтримуваних США курдських частин. У тому районі розташовані також американські війська.
Ердоган погрозив поширити військові операції на Ірак, щоб витіснити курдські воєнізовані частини з району Синджар, якщо іракський уряд не бажатиме цього зробити. Туреччина твердить, що з баз у цьому регіоні курдські повстанці протягом понад 30 років ведуть збройну боротьбу за встановлення свого контролю над південно-східним регіоном Туреччини.
«Однієї ночі ми несподівано можемо ввійти у Синджар», сказав Ердоган.
Незважаючи на операції на території Сирії, Ердоган твердить, що Туреччина не має намірів «вторгатися» до Сирії, кажучи, що його країна лише усуває з регіону тих, кого називає терористами.
Турецьке державне агентство новин повідомило, що бійці турецьких курдів заклали у чотириповерховому будинку в Африні міни-пастки, від вибуху яких у неділю загинуло 11 людей, включно із сімома цивільними і протурецькими бійцями. Турецькі війська і бійці сирійської опозиції в союзі з Анкарою просунулися в неділю на територію Африну після майже двомісячної кампанії.
Високопоставлений дипломат Європейського Союзу Федеріка Моґеріні піддала критиці Туреччину за її великомасштабні операції уздовж кордону із Сирією. «Я занепокоєна з цього приводу», сказала Моґеріні в Брюсселі. Міжнародні зусилля в семирічній війні в Сирії скеровані на «деескалацію військової діяльності, а не на ескалацію».
Дивіться також: Як кримські татари живуть в Америці?

Напишіть відгук