НАТО: Керченський міст порушує суверенітет України і навігаційне право | NLight DC++
НАТО: Керченський міст порушує суверенітет України і навігаційне право | NLight DC++

НАТО: Керченський міст порушує суверенітет України і навігаційне право

НАТО засуджує введення нового мосту, що поєднує Росію з анексованим Кримом. В своїй заяві, Альянс наголошує, що це – «ще одне порушення» суверенітету і територіальної цілісності України.
Заява Альянсу співзвучна до заяв ЄС та США, які засудили побудову мосту, який Путін відкрив у вівторок, проїхавши ним на вантажівці.
Читайте про заяву США: Держдеп оприлюднив заяву щодо Керченського мосту
«НАТО засуджує будівництво і часткове відкриття мосту через Керченську протоку між Росією та Кримом», – наголосив заступник речника НАТО П’єр Казале.
«Крим – це частина України і цей міст являє собою ще одне порушення суверенітету та територіальної цілісності України», – йдеться в заяві Казале.
Наявність мосту обмежує морський рух до українських портів на Азовському морі і, таким чином «порушує навігаційні права в територіальних водах», – додав він.
«Росія продовжує демонструвати зневагу міжнародного права», – сказав Казале, додавши, що НАТО не визнає анексію Криму 2014 року.
Російське телебачення показало Путіна, вдягненого в джинси та куртку за кермом будівельної вантажівки, переїжджаючи мостом в рамках офіційної церемонії відкриття.

Напруга між НАТО та Росією, наразі, досягла найвищого рівня з часів «холодної війни», зокрема, через підтримку Москвою сепаратистів на сході України.
Дивіться також: Волкер розповів, чи може бути розширений Нормандський формат

Напишіть відгук