“Армія Росії причетна до збиття MH17”, каже міжнародне слідство і просить свідків зголошуватися з інформацією | NLight DC++
“Армія Росії причетна до збиття MH17”, каже міжнародне слідство і просить свідків зголошуватися з інформацією | NLight DC++

“Армія Росії причетна до збиття MH17”, каже міжнародне слідство і просить свідків зголошуватися з інформацією

Очолюване Нідерландами слідство у справі збитого чотири роки тому над Україною малайзійського авіалайнера рейсу МН17 заявило про причетність до злочину базованої під Курськом 53-ї бригади протиповітряної оборони збройних сил Росії.
На прес-конференції у Нідерландах, звітуючи про проміжний етап слідства, офіційні представники показали відео й фотографії, що підтверджують транспортування російської ракетної установки “Бук” з території Росії в Україну, а потім повернення її у зворотньому напрямку.
Авіалайнер був збитий 17 липня 2014 року під Первомайськом у Донецькій області в районі, контрольованому підтримуваними Росією збройними силами.
В літаку, що прямував з Амстердама в Куала-Лумпур, загинули усі 298 людей – більшість з них – голландці.
Міжнародна слідча група, створена за участі Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України заявляє, що тепер намагається з’ясувати, хто віддавав накази про застосування ракетного комплексу, і в чому ті накази полягали.
Оскільки Росія, яка відкидає свою причетність, заблокувала розслідування ООН, п’ять країн міжнародної слідчої групи домовилися працювати самостійно і вирішили, що суд відбуватиметься в Нідерландах.
Представники слідства заявили на прес-конференції у четвер, що мають ще багато роботи і зараз не можуть сказати, коли їхні матеріали будуть готові для суду.
Слідчі звернулися по інформацію, обіцяючи збереження конфіденційності джерел.
Посадовці у Нідерландах стверджують, що слідство просувається вперед успішно.
Ще у жовтні 2015 року розслідування відомства авіабезпеки Нідерландів дійшло висновку, що літак був збитий виготовленою в Росії ракетою, запущеною з установки “Бук”.

У вересні 2016 року прокуратура Нідерландів заявила, що слідство працює з іменами приблизно 100 осіб, які можуть бути причетними до злочину.
Футбольний турнір в Росії нагадує родичам жертв про російську роль
Група родичів осіб загиблих у малайзійському авіалайнері звернулися з відкритим листом до Росії, нагадуючи, що проведення світового чемпіонату з футболу в тій країні наступного місяця співпаде з четвертою річницею збиття літака рейсу MH17.
“Серед тіл, що лежали поміж уламків на соняшникових полях були наші діти, наші партнери, наші брати і сестри, наші батьки”, – сказано у листі, підписаному десятьма людьми з Австралії, Великої Британії та Нідерландів.
Автори листа заявляють, що покладають на російську державу, відповідальність за смерть їхніх близьких, оскільки “усі варті довіри докази вказують у тому напрямку”.
Вони також наголошують, що чекають на завершення слідства та оголошення імен осіб, яких буде судити суд у Нідерландах.
“Попри те, що минуло чотири роки відтоді як були розбиті наші життя, нам важко усвідомити що сталося. Люди, яких ми любимо, були убиті у війні – у війні, в якій вони не воювали, у війні, до якої вони не мали жодного стосунку. Ми знаємо, що вони не єдині жерти цього протистояння.”
Листа в Росії опублікував один з небагатьох незалежних часописів тієї країни – “Новая Газета”.
Дивіться також: США та Європі загрожує “конфлікт” режимів санкцій

Напишіть відгук