Спершу Росія мусить змінити поведінку – генсек НАТО відповів на заклик уряду Італії послабити санкції | NLight DC++
Спершу Росія мусить змінити поведінку – генсек НАТО відповів на заклик уряду Італії послабити санкції | NLight DC++

Спершу Росія мусить змінити поведінку – генсек НАТО відповів на заклик уряду Італії послабити санкції

Генеральний секретар НАТО привітав Джузеппе Конте з призначенням на посаду прем’єр-міністра Італії. Єнс Столтенберґ підкреслив: “Італія є цінним союзником, який відданий справі. Італія робить великий внесок до нашої спільної безпеки”. Він нагадав також, що в рамках посилення південних рубежів НАТО, альянс планує розмістити спостережні дрони на італійській базі в Сицилії.

Економічні санкції є важливими, адже вони надсилають чіткий сигнал – те, що зробила Росія в Україні, має тягти за собою наслідки, і Росія має змінити поведінку перед тим, як санкції буде знято

Водночас, коментуючи заклик нового прем’єр-міністра Італії послабити економічні санкції проти Росії, Столтенберґ наголосив на своїй підтримці економічних санкцій.
“Я вважаю, що економічні санкції є важливими, адже вони надсилають чіткий сигнал – те, що зробила Росія в Україні, має тягти за собою наслідки, і Росія має змінити поведінку, перед тим, як санкції буде знято”, – заявив Столтенберґ
Він нагадав, що НАТО притримується подвійної стратегії стосовно РФ, а саме, “потужне стримування і оборона, поєднана з політичним діалогом”.
“Ми не прагнемо ізоляції Росії – вона є нашим сусідом, – підкреслив посадовець. – Ми нещодавно проводили Раду Росії та НАТО, де обговорювали питання України, прозорість у військовій сфері та багато інших питань”.
Протягом свого першого виступу в парламенті новопризначений прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте наголосив, що його уряд намагатиметься поновити взаємодію з Росією: “ми підтримуватимемо більшу відкритість стосовно Росії”.
“Росія консолідувала свою роль у міжнародній спільноті протягом останніх років у різних геополітичних кризах, – відзначив Конте. – Ми підтримуватимемо перегляд санкцій, починаючи з тих, які шкодять громадянському суспільству Росії”.
Така заява італійського політика засмутила і деяких аналітиків. “Винагороджувати авантюризм – небезпечно + нерозумно”. Так відреагував на заяви Конте дослідник російської організованої злочинності Марк Ґалеотті.

“Дуже депресивно, – написав Ґалеотті у Twitter. – Новий прем’єр-міністр Італії Конте закликає переглянути санкції проти “Росії, яка консолідувала свою роль у міжнародній спільноті протягом останніх років у різних геополітичних кризах” – так, через збурення, ескалацію та втручання до них. Винагороджувати авантюризм – небезпечно + нерозумно”, – наголосив аналітик.
Дивіться також: Час-Тайм. Закон про створення Антикорупційного суду. Позиція США

Напишіть відгук