Зустріч Трампа з Путіним може засмутити Європу і посилити авантюризм Росії – NYT | NLight DC++
Зустріч Трампа з Путіним може засмутити Європу і посилити авантюризм Росії – NYT | NLight DC++

Зустріч Трампа з Путіним може засмутити Європу і посилити авантюризм Росії – NYT

Президент США Трамп планує провести зустріч з президентом Росії Путіним протягом наступних декілької тижнів, незважаючи на те, що політика США та Європи стосовно Росії є не повністю скоординованою, пише The New York Times.
Радник з національної безпеки США Джон Болтон прибуде з візитом до Росії наступного тижня з метою провести підготовку до можливої зустрічі. Наступного місяця Трамп планує взяти участь в саміті НАТО в Брюсселі і, можливо, зробить зупинку в Австрії для проведення зустрічі з Путіним, зазначає видання.

Проблема в тому, що Трамп одноосібно згортає трансатлантичні зусилля з обмеження російського авантюризму після початку війни в Україні в 2014 році

Зустріч Трампа з Путіним стане сигналом для європейських лідерів, що президент США не має наміру бути заручником їх політики стосовно Москви. Це може посилити напруження у відносинах США з їх традиційними союзниками на додачу до вже існуючих суперечностей стосовно тарифів, безпеки та імміграції.
В своїх нещодавніх заувагах Трамп наголосив на важливості побудови дружніх відносин з Путіним і зазначив, що дії Росії стосовно України були викликані позицією президента Барака Обами.
«Проблема в тому, що Трамп одноосібно згортає трансатлантичні зусилля з обмеження російського авантюризму після початку війни в Україні в 2014 році», – говорить Ендрю Вейсс, віце-президент Фонду Карнегі.

Через протистояння стосовно України та з інших питань, «я не бачу чого досягне ця зустріч, крім того, що засмутить наших найближчих європейських союзників»

«Погіршення відносн США та Німеччин розв’язують Росії руки», – підкреслює аналітик.
«Це абсолютно неслушний час для зустрічі з Путіним, тому що він не заслужив такої винагороди, а також через теперішній слабкий стан наших атлантичних відносин, яким ця зустріч принесе лише погіршення», – переконана Евелін Фаркас, колишній посадовець Пентагону.
Через протистояння стосовно України та з інших питань, «я не бачу чого досягне ця зустріч, крім того, що засмутить наших найближчих європейських союзників», – наголосила експерт.
Зі свого боку, Путін сказав, що він готовий зустрітись з Трампом «щойно американська сторона буде готова». Цього місяця представник Білого дому підтвердив, що підготовка до зустрічі почалась, наголошує видання.
Дивіться також: Нелегальна імміграція: чи зупинить мілітаризація на кордні із Мексикою потік контрабанди людей та наркотиків

Напишіть відгук