Трамп невдоволений СОТ, але адміністрація заперечує наміри припинення членства | NLight DC++
Трамп невдоволений СОТ, але адміністрація заперечує наміри припинення членства | NLight DC++

Трамп невдоволений СОТ, але адміністрація заперечує наміри припинення членства

Президент США Дональд Трамп застеріг Світову організацію торгівлі: “Якщо вони не будуть поводитися з нами належно, ми будемо щось робити”.
Коментар пролунав під час зустрічі Трампа з прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте у Білому Домі у понеділок на тлі припущень, що нові кроки американської адміністрації у галузі міжнародної торгівлі можуть суперечити правилам СОТ.
Згідно з неофіційними повідомленнями адміністрація готує законодавчі кроки, які давали б право президентові самовільно встановлювати мито й укладати митні угоди з окремими країнами.
Європейський Союз вчергове заявив, що можливе запровадження Сполученими Штатами додаткових мит на автомобілі завдало б шкоди американській промисловості і викликало б європейські дії у відповідь.
Президент Європейської комісії Жан Клод Юнкер планує візит до США у найближчі тижні, у той час як американський уряд за розпорядженням президента Трампа провадить розслідування можливої загрози національній безпеці, яку може становити ситуація з імпортом автомобілів.
ЄС доводить, що європейські компанії виробляють у США приблизно 2,9 мільйона автомобілів, забезпечуючи робочими місцями 120 тисяч працівників, і ще 420 тисяч осіб задіяних у торгівлі та обслуговуванні автомашин.
США “не виходять” із СОТ
Речниця Білого Дому Сара Сандерс назвала “неточними” повідомлення, що США планують відмовитися від членства в Світовій організації торгівлі.
Але Сандерс вказала, що певні країни, включно з Китаєм, використовують СОТ для своєї вигоди, і що президент “зосереджений на тому, щоб виправити систему через подальші переговори з окремими країнами, а також організаціями”.
Міністр торгівлі США Вілбур Росс сказав американському каналу CNBC, що “СОТ усвідомлює потребу певних реформ” і додав, що “трохи зарано говорити просто про вихід з неї”.
Росія у понеділок подала скаргу в СОТ на рішення адміністрації Трампа запровадити нові мита на сталь та алюміній.
Раніше такі скарги подали Європейський Союз, а також Канада, Мексика, Китай, Індія та Норвегія.
Дивіться також: Шість сенаторів США прибули в Росію

Напишіть відгук