У суді в США сказано, що роботу Манафорта в Україні фінансував Ахметов – сьогодні очікують нових подробиць | NLight DC++
У суді в США сказано, що роботу Манафорта в Україні фінансував Ахметов – сьогодні очікують нових подробиць | NLight DC++

У суді в США сказано, що роботу Манафорта в Україні фінансував Ахметов – сьогодні очікують нових подробиць

Українська політика буде провідною темою слухань упродовж другого дня суду над Полом Манафортом, колишнім радником радником Віктора Януковича і головою виборчого штабу Дональда Трампа.
Подробиці: Український вимір найважливішого розслідування для США і Трампа
Першим свідком прокуратури у середу буде політичний консультант Деніел Рабін, який працював над виробництвом політичної телереклами для України.
Други свідком має бути агент Федерального бюро розслідувань, ім’я якого не було назване.
У перший день процесу у місті Александрія свідок прокуратури – політичний консультант Тед Девін, як повідомляє Reuters, сказав, що фінансував співпрацю Манафорта з Партією регіонів та з Віктором Януковичем український олігарх Рінат Ахметов.
Дивіться: Суд над Манафортом: що відбувалося в суді у перший день та деталі щодо України
Девін, відповідаючи у вівторок на запитання упродовж години, сказав, що Манафорт використовував опитування й цілеспрямовану політичну рекламу для підвищення популярності підтримуваного Росією Віктора Януковича та його перемоги на президентських виборах 2010 року.
Прокуратура у перший день слухань заявила, що Манафорт отримав з України принаймні 60 мільйонів доларів, які він приховав від оподаткування.
Манафорт відкидає усі обвинувачення.
Адвокати Манафорта у вступному слові назвали свого підзахисного талановитим консультантом, який досяг вершин в американських та міжнародних політичних колах.
Вони доводять, що він не мав намірів приховувати інформацію від американської податкової служби, і що його зрадив колишній бізнес-партнер Рік Ґейтс.

Томас Зенле, адвокат Пола Манафорта.

Адвокат Томас Зенле дав зрозуміти, що захист буде зосереджуватися на критиці Ґейтса, який раніше визнав себе винним у висунутих проти нього обвинуваченнях і спіпрацює з прокуратурою.
Адвокати звинувачують Ґейтса у нечесності, привласненні грошей партнера і в поданні неточної інформації бухгалтерам, які готували податкові декларації Пола Манафорта.
Очікують, що процес триватиме принаймні три тижні, і Манафорту загрожує до 30 років ув’язнення.
Підсудний також заперечує інше подання у федеральному суді столиці – Вашингтона, де його зокрема обвинувачено у незареєстрованій лобістській роботі у США.
Судові подання стали результатом роботи спеціальної прокуратури Роберта Мюллера, що з’ясовує, чи вступали представники виборчої команди Трампа у змову з Росією у намаганні вплинути на результати президентських виборів у США.
Манафорт співпрацював з Партією регіонів з 2006 до 2015 року, а згодом 2016 року працював у виборчому штабі Дональда Трампа, очолюючи його упродовж трьох місяців.
У час роботи Манафорта в команді Трампа Республіканська партія США змінила формулювання у партійному маніфесті, відмовившись від жорсткого осуду Росії за її агресію щодо України.
У червні 2016 Манафорт був одним з учасників зустрічі у Нью-Йорку з російською юристкою, яка обіцяла представникам штабу Трампа компрометуючу інформацію про його суперницю на виборах, Гілларі Клінтон.
Президент Трамп неодноразово звинувачував розслідування спеціального прокурора Роберта Мюллера у політично вмотивованому “полюванні на відьом” і відкидав припущення про змову представників його виборчої кампанії з Росією.
Дивіться також: Патріархом Української помісної церкви не повинен стати демагог – митрополит Антоній

Напишіть відгук