«Зупиніть вбивство Сенцова»: у Німеччині пікетували замок, де зустрічалися Меркель і Путін | NLight DC++
«Зупиніть вбивство Сенцова»: у Німеччині пікетували замок, де зустрічалися Меркель і Путін | NLight DC++

«Зупиніть вбивство Сенцова»: у Німеччині пікетували замок, де зустрічалися Меркель і Путін

У Німеччині біля замку Мезерберґ під Берліном, де 18 серпня ввечері зустрічалися лідери Німеччини і Росії, відбулися пікети із закликами до Кремля звільнити українського режисера Олега Сенцова, який голодує в російській колонії майже 100 днів. Про це активісти повідомили на своїх сторінках у Facebook.
Учасники пікету вийшли з плакатами «Зупиніть вбивство Олега Сенцова» і «Врятувати Олега Сенцова», зображеннями в’язнів Кремля, зокрема з анексованого Криму.

“;
//parse XFBML, because it is not nativelly working onload
if (!fbParse()) {
var c = 0,
FBParseTimer = window.setInterval(function () {
c++;
if (fbParse())
clearInterval(FBParseTimer);
if (c === 20) { //5s max
thisSnippet.innerHTML = “Facebook API failed to initialize.”;
clearInterval(FBParseTimer);
}
}, 250);
}
}
};
thisSnippet.className = “facebookSnippetProcessed”;
if (d.readyState === “uninitialized” || d.readyState === “loading”)
window.addEventListener(“load”, render);
else //liveblog, ajax
render();
})(document);

Переговори Анґели Меркель і Володимира Путіна тривали понад три години і закінчилися близько півночі. Канцлер і президент не робили заяв за підсумками зустрічі. Перед нею вони анонсували теми переговорів: конфлікти в Україні і Сирії, Іран, «Північний потік-2». Вранці 19 серпня речник Кремля Дмитро Пєсков назвав переговори «ґрунтовними і детальними». Інших заяв з цього приводу не було. Невідомо, чи говорили лідери двох країн про долю Олега Сенцова.

14 серпня Олег Сенцов розповів російській правозахисниці Зої Свєтовій, яка їздила до нього в колонію, що його стан «передкритичний». Сестра Сенцова Наталія Каплан повідомила, що в листі він їй написав, що втрачає надію і не вірить у звільнення.
Засуджений в Росії український режисер Олег Сенцов 14 травня оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів, які перебувають в російських в’язницях.
Дивіться також: Сестра Олега Сенцова читає його лист. Цей лист Олег Сенцов передав Наталії Каплан через адвоката 7 серпня. Аудіозапис зроблений під час інтерв’ю Наталії Каплан журналісту російської службі “Голосу Америки” Данилі Гальперовичу

Напишіть відгук