Папа пропонує журналістам самим аналізувати звинувачення на його адресу, пов’язані з кардиналом у США | NLight DC++
Папа пропонує журналістам самим аналізувати звинувачення на його адресу, пов’язані з кардиналом у США | NLight DC++

Папа пропонує журналістам самим аналізувати звинувачення на його адресу, пов’язані з кардиналом у США

Папа Римський Франциск сказав, що наразі не буде відповідати на листа колишнього ватиканського дипломата про особисту відповідальність провідника Католицької церкви за замовчування конкретних звинувачень про сексуальні злочини, скоєні кардиналом у США.
Йдеться про оприлюдненого у консервативних католицьких ЗМІ листа від архієпископа Карло Марія Віґано, який на 11 сторінках звинувачує багатьох чинних і колишніх чільних посадовців Ватикану та представників церкви у США у покриванні справи кардинала Теодора МакКарріка, який минулого місяця пішов у відставку через звинувачення у сексуальних злочинах.

Читайте документ уважно… Я вважаю, що заява промовляє за себе, і ви маєте достатні журналістські здібності, щоб зробити власні висновки

Звинувачення і заклик до відставки Франциска з’явилося під час дводенного візиту Папи до Ірландії, упродовж якого він був змушений зосередитись на проступках представників церкви, що донедавна відігравала провідну роль у всіх сферах життя тієї країни.
У травні Ірландія на референдумі проголосувала за скасування заборони абортів, а 2015 року – за узаконення одностатевих шлюбів.
Перед сотнями тисяч людей у Дубліні Папа виступив з емоційним закликом до покаяння і прощення.
У суботу він назвав “лайном” корупцію та покривання злочинів представниками церкви.
Деякі ЗМІ припускають, що лист є ознакою тиску на Папу з боку консервативніших кіл в ієрархії Католицької церкви.
Глава католиків світу відверто говорив про те, що церковні кола несуть відповідальність за знущання, включно з сексуальними злочинами, за експлуатацію жінок, свавілля з дітьми тощо.
Але щодо листа Віґано Папа Франциск сказав журналістам у літаку, повертаючись з Ірландії, щоб вони “уважно прочитали документ і зробили висновки самостійно”.
“Я не буду говорити про це жодного слова. Я вважаю, що заява говорить сама за себе”, – цитує слова Папи агенція Reuters та інші ЗМІ, зауважуючи, що у листі не наведено документальних доказів нових звинувачень.
Папа сказав, що може повернутися до теми пізніше, коли звинувачення будуть проаналізовані глибше: “Коли мине трохи часу і ви зробите висновки, можливо, я говоритиму”.
Листа архієпископа Віґано називають новим ударом для католицької церкви у Сполучених Штатах.
Карло Марія Віґано був папським посланцем у Вашингтоні між 2011 і 2016 роками.
У листі він пише, що ще у червні 2013 року сказав новообраному Папі Франциску про звинувачення на адресу МакКарріка.
У липні 88-річний кардинал МакКаррік був змушений піти у відставку на тлі звинувачень у сексуальних домаганнях до семінаристів.
Окремі звинувачення стосувалися дій МакКарріка щодо 16 річного хлопця.
Архієпископ Віґано стверджує, що Папа Франциск знав про “корумпованість” МакКаріка, але “покривав його до останнього”.
Дивіться також: Маккейн 2014-го: “Ми всі українці”

Напишіть відгук