Курт Волкер: Росіяни мають звільнити Сенцова як з гуманітарних, так і з юридичних міркувань | NLight DC++
Курт Волкер: Росіяни мають звільнити Сенцова як з гуманітарних, так і з юридичних міркувань | NLight DC++

Курт Волкер: Росіяни мають звільнити Сенцова як з гуманітарних, так і з юридичних міркувань

Спеціальний представник США з питань України Курт Волкер привітав той факт, що держсекретар Майк Помпео підняв тему звільнення Олега Сенцова під час телефонної розмови з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.
Минулого тижня згідно з заявою речниці Держдепартаменту США Гедер Науерт, «секретар висловив наше занепокоєння стосовно здоров`я Сенцова та закликав Росію негайно звільнити Сенцова та всіх інших українських політв`язнів».

Також за темою: Активісти за свободу Сенцова вийшли у Вашингтоні на 100-ий день голодування

«Сенцов перебуває в ув’язненні в Росії, – сказав Волкер. – Йому примусово дали російське громадянство, хоча він його не хотів. Його вивезли з Криму, звинуватили у скоєнні терористичних актів, що він відкидає і щодо яких дуже мало доказів».
За словами Волкера, у даному випадку перед Росією стоять два питання. По-перше – гуманітарне, оскільки Сенцов голодує вже понад три місяці, його здоров’я у критичному стані, а тому він має бути звільнений.
Друге питання стосується судочинства. «Вони не забезпечили відповідний юридичний процес. Як розглядалася його справа? Які факти вони мають? Немає жодної причини і далі його утримувати», – заявив посадовець.
Дивіться також: Трамп заявив, що розірве Північноамериканську угоду про вільну торгівлю між США, Канадою та Мексикою

Напишіть відгук