Франція звинувачує Росію у військовому шпигунстві в космосі | NLight DC++
Франція звинувачує Росію у військовому шпигунстві в космосі | NLight DC++

Франція звинувачує Росію у військовому шпигунстві в космосі

Росія намагалась перехопити сигнали супутника, який збройні сили Франції та Італії використовують для захищеного зв’язку. Про це в п’ятницю заявила міністр оборони Франції Флоранс Парлі, повідомляє Reuters.
У промові присвяченій космічній стратегії Франції, Парлі заявила, що російський супутник «Луч-Олімп» наблизився до французького супутника «Атена-Фіду» в 2017 році.
Парлі наголосила, що «він підлетів так близько, що будь-хто міг подумати, що він намагається перехопити нашу комунікацію».
«Спроби підслуховувати сусідів – не лише недружні, але і являють собою шпигунство», – додала вона.
Тиждень тому президент Франції Макрон закликав ЄС модернізувати відносини з Москвою, незважаючи на напругу у відносинах Росії з Заходом. Парлі охарактеризувала дії Росії як «невеликі зоряні війни» і заявила, що необхідних заходів було негайно вжито, щоб запобігти витоку захищеної інформації. Потім «Луч-Олімп» націлювався і на інші супутники», – додала вона.
«Ми – в небезпеці. Наші комунікації, військові навчання, наше щоденне життя в небезпеці, якщо ми не будемо реагувати», – наголосила Парлі.
В серпні адміністрація Трампа в США оголосила про амбітний план створити нові «Космічні сили» до 2020 року.
«Я чула, як багато людей насміхаються з оголошення про створення Космічних сил. Я не одна з них … Я вважаю, що це потужний сигнал, сигнал про майбутнє протистояння», – наголосила Парлі.
Дивіться також: ​Посол Валерій Чалий – про посилену увагу до України у США

Напишіть відгук