Як український боксер Сергій Дерев’янченко готується до важливого бою | NLight DC++
Як український боксер Сергій Дерев’янченко готується до важливого бою | NLight DC++

Як український боксер Сергій Дерев’янченко готується до важливого бою

Технічний – так у світі боксу називають українського спортсмена Сергія Дерев’янченко.
27 жовтня у Нью-Йорку, на арені “Медісон Сквер Ґарден” відбудеться бій за звання чемпіона світу з боксу у середній вазі за версією IBF. На рингу зійдуться американець Деніел Джейкобс та українець Сергій Дерев’янченко. Це бій, до якого Сергій прямував три роки професійної кар’єри в Америці. До якого він готується з особливою самовіддачею у горах Колорадо.
Тренування в умовах середньогір’я, а це діапазон від 2-х до 3-х тисяч метрів над рівнем моря, широко використовується спортсменами в усьому світі. На атлета в таких умовах впливає безліч факторів: розрідженість повітря, рівень кисню, вологість і таке інше. І перші тижні тренування, в таких умовах, атлету даються дуже важко. Але, згодом, організм адаптується і на завершення тренувального табору спортсмен стає приблизно на 20 відсотків сильнішим, втім, знову ж таки на короткий термін, доки організм знову не перебудується. Розумні спортсмени так тренуються до серйозних міжнародних змагань чи то поєдинків.
У горах Колорадо, використовуючи переваги регіону, до найважливішого поєдинку в своїй кар’єрі готується український боксер, Сергій Дерев’янченко – у світі професійного боксу відомий за нікнеймом ”технічний”.

Сергій Дерев’янченко під час тренування

Свою професійну боксерську кар’єру Сергій розпочав у США, коли в 2014-му підписав контракт із промоутерською компанією з Нью-Йорка. Відтоді і жив, і тренувався теж у місті Великого Яблука. За три роки він провів 12 поєдинків, майже всі завершив достроково, нокаутом. У світовому боксерському рейтингу Сергій сьогодні на першій сходинці і претендує на звання та пояс чемпіона світу у середній вазі за версією IBF. В інтерв’ю боксер зізнається, за всю свою спортивну кар’єру ніколи так серйозно не готувався до поєдинку, і вперше з 14-го року виїхав на тренувальний табір в гори Колорадо, адже ставки високі – потрібно якнайкраще підготуватися.

Це вирішальний момент

“Від цього бою, напевно, все і буде залежати. Якщо програєш, то ти падаєш на дно і тобі знову треба лізти на гору, і не відомо дійдеш ти туди або не дійдеш. Це вирішальний момент… Як би пан чи пропав”, – каже Сергій Дерев’янченко​.
На кону титул і звання чемпіона світу – можливість до якої прагне кожен боксер, втім досягти її вдається одиницям. Сергію для цього знадобилося 3 роки у професійній кар’єрі. ​
Спаринг-партнери, говорячи про рухи українця в рингу, порівнюють його із Майком Тайсоном, кажуть, в нього важко влучити, а коли він наближається, то ніби затискає тебе і вражає своїми багатосерійними комбінаціями.
Він сильний і у відмінній формі. Під час нашого спарингу він тільки “розігрівся” в 4-му раунді і тоді я відчув, його потрібно тримати на дистанції, адже якщо він добереться – то змусить заплатити за кожен раз, коли він наблизився на небезпечну відстань. Він використовує ці “ледачі” удари, а потім б’є зверху, знизу і завдає не один-два, а цілу серію, комбінацію ударів – так що дуже важко втекти потім від нього”, – каже професійний боксер Халіл Кое.

Підпишіться на наш Ютуб-канал і дивіться більше цікавих відео!
Проти Сергія Дерев’янченка, у боротьбі за вакантний пояс чемпіона світу, на ринг вийде досвідчений американець, Деніел Джейкобс. У його активі 34 поєдинки, два з яких Джейкобс програв. Втім це не робить його слабким опонентом. Цікаво, що і Дерев’янченко, і Джейкобс добре знають один одного, десятки, а то й сотні разів зустрічалися на рингу як спаринг-партнери, жодного разу як супротивники.
“Ми займаємося в одному залі, у одного тренера. І так виходить, що у нього бій – він готується. Я на бій готуюся приблизно. І у нас так збігалося, що ми допомагали один одному. Три роки ми, виходить, спарингувалися. Він знає мене, я знаю його, як би то кажуть, вже притерлися один до одного”, – розповідає Сергій Дерев’янченко​.
“Я б не хотів, щоби ці двоє билися один із одним. Втім, це бізнес, і Джейкобс захотів битися із Сергієм за цей пояс. Ми номер один в рейтингу, а Джейкобс був другим номером, і він міг пропустити нас і битися із кимось іншим. Втім, він дуже хотів цей пояс, знаючи що ми на нього претендуємо – ось так і вийшло, що Сергій тепер боксуватиме із ним за цей пояс”, – ділиться тренер Сергія Гаррі Старк.
Тому Сергій Дерев’янченко очікує від опонента сюрпризів на рингу, хоча і визнає, сам має показати інший бокс – той, який не знайомий Джейкобсу. І в цьому йому допомагає команда українців, один із них тренер з фізичної підготовки, Сергій Курчинський. Каже, згадують стару українську школу боксу.
“Моє завдання – це фізична підготовка і техніка стара, тобто школа боксу безпосередньо українська – щоб він її не забував. За рахунок чого він сюди приїхав? Тобто він приїхав сюди за рахунок своєї старої школи, своїх навичок, і я просто намагаюся, допомагаючи йому, не забувати це – ось і все”, – каже тренер з фізичної підготовки Сергія Дерев’янченко​ Сергій Курчинський.

Сергій Дерев’янченко під час тренування

​А на рингу не забувати стару українську школу Сергію допомагає ще один боксер з України – чемпіон світу 2011-го, учасник Лондонської Олімпіади 2012-го, а нині боксер-професіонал – Євген Хитров.
Євген теж має чималий досвід спарингів із опонентом Сергія, Деніелом Джейкобсом.
“Зі своїми завжди приємно працювати, свій тренувальний табір – це взагалі круто. Чесно кажучи, в цій країні це дуже підтримує і реально це допомагає, тому ми тут самі, можна сказати. Сім’я, звичайно, сім’єю, у кожного своя сім’я, але тренувальний процес – це зовсім інша історія, тому це так бадьорить, це так налаштовує, мотивує і дає сили для роботи на подальше”, – каже професійний боксер Євген Хитров.
Поза камерою Євген додає: після спарингів з Сергієм відчув силу його ударів і прогнозує дострокову перемогу українцю. Сам Дерев’янченко ж налаштовується на важкий 12-ти раундовий поєдинок​.
“Я завжди налаштовуюся, що буде важкий бій. Будуть там як би усі раунди, 12, і я готуюся на всі 12. Але якщо буде можливість, то, звичайно, закінчу раніше, і буду цьому радий”, – каже Сергій.
Втім запевняє, пояс буде українським – мотивації для цього у нього вистачає.
Дивіться також: Українець готує американську збірну з гімнастики до Чемпіонату світу

Напишіть відгук