Президент Трамп заявив, що виведе США з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності | NLight DC++
Президент Трамп заявив, що виведе США з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності | NLight DC++

Президент Трамп заявив, що виведе США з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності

Президент США Дональд Трамп заявив в суботу, що виведе США з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД), оскільки цю угоду порушує Росія. При цьому він не згадав, які саме положення Договору не виконує Росія.
«Росія порушила угоду. Вона порушувала її протягом багатьох років, – заявив Трамп після мітингу в Елко, штат Невада, перед тим, як сісти в літак Air Force One. – Ми не дозволимо їм порушувати ядерну угоду і виробляти заборонену зброю».
Договір був досягнутий в кінці 1980-х років. Він передбачає знищення обома сторонами ядерних і звичайних ракет малої і середньої дальності.
«Росія, на жаль, не виконала своїх зобов’язань за цією угодою. Тому ми збираємось її розірвати. Ми збираємось вийти з неї», – сказав президент Трамп в Неваді.
Трамп заявив, що США будуть розробляти зазначені озброєння, якщо Росія і Китай не припинять роботи над ними. «Якщо Росія робить це, і якщо Китай робить це, а ми дотримуємося угоди, то це неприйнятно», – сказав президент.
Москва заперечує порушення договору. МЗС Росії назвало можливий вихід США з договору небезпечним кроком. Радник Трампа з національної безпеки Джон Болтон у понеділок та вівторок перебуватиме в Москві для проведення переговорів щодо Договору про ліквідацію РСМД. За повідомленнями деяких американських ЗМІ, які посилаються на джерела в уряді, сторони також обговорять Україну, Сирію, Іран та Північну Корею.

Напишіть відгук