Побудова «Північного потоку-2» може бути виправданою лише з урахуванням інтересів України – міністр економіки Німеччини | NLight DC++
Побудова «Північного потоку-2» може бути виправданою лише з урахуванням інтересів України – міністр економіки Німеччини | NLight DC++

Побудова «Північного потоку-2» може бути виправданою лише з урахуванням інтересів України – міністр економіки Німеччини

Міністр економіки Німеччини заявив, що на його думку, російський газопровід “Північний потік-2″ може бути збудований із збереженням життєво важливих інтересів України. Втім, додав він, Берлін також веде переговори щодо диверсифікації постачання енергії за допомогою зрідженого природного газу.
Президент США Дональд Трамп у липні звинуватив Німеччину у тому, що вона стала заручницею Росії через її енергетичну залежність і закликав Берлін припинити роботу над газопроводом “Північний потік-2″.
Вашингтон стурбований тим, що трубопровід позбавить Україну важливих надходжень від транзиту газу, і каже, що Москва використовує “Північний потік-2″ для розколу Європи.
«Особисто я вважаю, що цей проект може бути виправданим, якщо одночасно будуть враховані життєво важливі інтереси України», – заявив міністр економіки Німеччини Пітер Альтмайер в інтерв’ю агентству Рейтер, яке відбулося в п’ятницю та було опубліковане у неділю.
«І один з цих життєво важливих інтересів полягає в тому, що навіть після 2019 року Росія продовжуватиме транспортувати великі об’єми газу через територію України. Наразі це питання обговорюється»,- сказав він, додавши, що переговори є дуже важкими.
«Ми не зменшимо залежність від Росії, запустивши такий трубопровід, як “Північний потік-2″, а потім постачаючи газ з Росії з інших трубопроводів», – сказав Альтмайер.
Він зазначив, що більша незалежність можлива лише в тому випадку, якщо Німеччина створить інфраструктуру постачання зрідженого газу.
Вашингтон просуває ідею поставок в Європу американського зрідженого газу як альтернативу російському газу.

Напишіть відгук