Антикорупціонери дослідили, як саме високопосадовець РФ роками приховував свою віллу в Дубаї | NLight DC++
Антикорупціонери дослідили, як саме високопосадовець РФ роками приховував свою віллу в Дубаї | NLight DC++

Антикорупціонери дослідили, як саме високопосадовець РФ роками приховував свою віллу в Дубаї

Віллою вартістю 8 мільйонів доларів на острові Пальма Джумейра – розкішному штучному острові в Дубаї – роками таємно володіла сім’я колишнього віце-прем’єра Росії.

Деталі того, як Ігор Шувалов, який до травня обіймав посаду першого віце-прем’єра Росії, приховував свою віллу, наводить в своєму дослідженні міжнародна журналістська організація “Проект з викриття організованої злочинності та корупції” (OCCRP). Організація проаналізувала документи, які потрапили в публічний доступ в результаті витоку інформації реєстрів приватної власності в ОАЕ. Дослідження не торкається питання законності надбання цього активу.
Шувалов, який також володіє нерухомістю в центрі Лондона вартістю 11,4 мльйона фунтів, служив в російському уряді більше 20 років. В травні цього року, після того, як Путін виграв чергові вибори, Шувалов очолив державний банк ВЕБ.
Шувалов використовував компанію з Британських Віргінських островів для управління своєю власністю. За останні 5 років, дружина, син та донька Швалова виступали в якості власників цієї компанії, пишуть дослідники.
Речник сім’ї Олександр Мачевський пояснив OCCRP, що оформлення права власності за кордоном полегшує передачу її у спадок.
В деклараціях за 2011 та 2012 рік, Шувалов та його дружина заявляли, що орендували цю віллу у Дубаї. Справді ж, віллою володіла дружина Шувалов Ольга через мережу офшорних компаній, йдеться в дослідженні. У відповідь на питання, чи було спотворення даних в декларації, Мачевський відповів, що «це не спотворення, якщо особа є орендарем і кінцевим власником компанії, якій належить майно». «Не було спроб приховати активи через корпоративний механізм», – додав він в коментарі дослідникам.
В 2013 році право власності британської офшорної компанії, яка володіла віллою було передано іншій компанії з Британських Віргінських островів Marine Fortune Investments. Ця компанія перебувала у власності сина Шувалова Євгена і віллу було переписано на неї «у подарунок», говорить Мачевський. На той час Євгену було 20 років, тому він не підпав під вимоги путінської кампанії з «деофшоризації», яка стосувалась посадовців, їх дружини/чоловіка та дітей до 18 років.
В квітні 2017 року, Євген передав власність компанії Marine Fortune Investments своїй сестрі, якій виповнилось 18 років влітку перед тим. В листопаді 2017 року, компанію було передано Марії Шуваловій.
Цей виток інформації «надає рідкісну можливість поглянути на те, яких надзвичайних зусиль докладала сім’я в питанні власності на одну віллу», – говорить заступник директора Transparency International в Росії Ілля Шуманов в коментарі OCCRP.
Дивіться також: Вікно в Америку. Що шукають вчені на глибоко під землею у відпрацьованій шахті

Напишіть відгук