Лукашенко заявив, що більше не вважає Росію братньою державою | NLight DC++
Лукашенко заявив, що більше не вважає Росію братньою державою | NLight DC++

Лукашенко заявив, що більше не вважає Росію братньою державою

Напередодні свого візиту до Москви, президент Білорусі Лукашенко заявив, що більше не вважає Росію “братньою державою”.
Заяву процитував Belsat, телевізійний канал з головним офісом в Варшаві, який проводить мовлення на території Білорусі.
Під час засідання Кабінету міністрів в понеділок Лукашенко заявив, що більше не вважає Росію братньою державою “тому що, як мене поінформували, в Росії це не сприймається”.
Коментар Лукашенка прозвучав після того, як Росія відмовилась надавати фінансову компенсацію на експортні мита Білорусі.
У вівторок, менше ніж за годину до початку переговорів Лукашенка з Путіним, які проводяться вже вдванадцяте цього року, міністр фінансів Росії Антон Сілуанов відповів на коментар Лукашенка, зазначивши, що “останнім часом відбулась втрата довіри”.
“Ми не довіряємо роботі вашої митниці”, – сказав Сілуанов під час неформального спілкування з пресою в Кремлі.
Стосунки Мінська та Москви ускладнились після взаємних звинувачень пов’язаних з новими митами на нафту і газ. Білорусь називає ці виплати штучно завищеними, а Росія неодноразово висловлювала занепокоєння через порушення на білоруській митниці.
Росія, Білорусь та Казахстан діють в рамках домовленості за якою, Москва надсилає нафту та нафтопродукти до Білорусі не сплачуючи мита, а Білорусь реекспортує деякі з цих товарів і залишає собі надходження.
Росія використовує дешевий енергоекспорт та позики до Білорусі для того, щоб утримувати цю країну в геополітичній орбіті Росії, однак, бюджетна ситуація в Росії стає ще більш складною, особливо в результаті західних санкцій.
Дивіться також: Святковий показ іграшкових потягів в Ботанічного саду у Вашингтоні

Напишіть відгук