США вимагають від Росії негайно повернути затриманого американця | NLight DC++
США вимагають від Росії негайно повернути затриманого американця | NLight DC++

США вимагають від Росії негайно повернути затриманого американця

Сполучені Штати вимагають негайного повернення Пола Вілана, колишнього морського піхотинця США, затриманого в Росії за звинуваченнями у шпигунстві. Про це заявив Майк Помпео під час свого візиту до Бразилії.

Помпео також звернувся до Росії з вимогою надати пояснення стосовно арешту і висловив сподівання, що консульство США вже найближчим часом матиме змогу поспілкуватись з Віланом.
“Сподіваємось протягом наступних годин ми отримаємо доступ консульства”, – заявив він.

Коментуючи затримання американського громадянина в Росії, британський правозахисник та викривач кремлівської корупції Білл Браудер заявив, що арешт – це знак для всіх, хто їде до Росії, що будь-що може статись.

“Арешт ФСБ американця Пола Вілана в Москві, куди він приїхав, щоб відвідати весілля, все більше виглядає, як взяття заручника. Всі іноземці, які їдуть до Росії мають остерігатись, що будь-що може трапитись. Уряд США мусить втрутитись”, – заявив Браудер у Twitter.
Російська Федеральна служба безпеки 31 грудня повідомила, що Вілана затримали у Москві 28 грудня під час, як сказано в офіційному повідомленні, виконання шпигунських дій.
Державний департамент США підтвердив у понеділок отримання від Російського міністерства закордонних справ офіційної інформації про арешт американського громадянина.
Родичі затриманого сподіваються, що з ним у найближчий час зустрінуться представники американського посольства у Росії, щоб дізнатися про його стан.
Брат затриманого, Девід Вілан, у Twitter поширив заяву від імені сім’ї зі словами: “Його невинність безсумнівна і ми сподіваємося, що його права будуть шанувати”.
Якщо суд у Росії визнає Пола Вілана винним, йому загрожує до 20 років ув’язнення.
Дивіться також: ​Яким буде 2019 для української журналістики – оцінки експертів

Напишіть відгук