У Парижі вкрали роботу художника Бенксі, присвячену жертвам терактів 2015 року | NLight DC++
У Парижі вкрали роботу художника Бенксі, присвячену жертвам терактів 2015 року | NLight DC++

У Парижі вкрали роботу художника Бенксі, присвячену жертвам терактів 2015 року

Графіті вуличного художника Бенксі, нанесене на двері заднього виходу з концертного залу «Батаклан» у Парижі, викрадено невідомими зловмисниками, повідомляють представники залу. Художник написав картину в червні 2018 року в пам’ять про жертв теракту.

“;
//parse XFBML, because it is not nativelly working onload
if (!fbParse()) {
var c = 0,
FBParseTimer = window.setInterval(function () {
c++;
if (fbParse())
clearInterval(FBParseTimer);
if (c === 20) { //5s max
thisSnippet.innerHTML = “Facebook API failed to initialize.”;
clearInterval(FBParseTimer);
}
}, 250);
}
}
};
thisSnippet.className = “facebookSnippetProcessed”;
if (d.readyState === “uninitialized” || d.readyState === “loading”)
window.addEventListener(“load”, render);
else //liveblog, ajax
render();
})(document);

«Сьогодні нами рухає глибоке обурення», – йдеться на сторінці концертного залу в Фейсбуці. «Твір мистецтва має жити в певному середовищі, ця робота мала сенс тільки тут», – наголошують автори повідомлення.
Агентство AFP з посиланням на джерело, близьке до розслідування, стверджує, що в крадіжці роботи Бенксі, що сталася ввечері в п’ятницю, брала участь група людей в капюшонах, озброєних «болгарками». Вони потрапили на камери відеоспостереження, поліція розшукує їх.
13 листопада 2015 року в результаті низки скоординованих нападів і вибухів у Парижі загинули 130 осіб, ще близько 350 зазнали поранень. Спочатку троє смертників привели в дію вибухові пристрої у заповненого людьми стадіону «Стад де Франс». Через кілька хвилин особи з автоматами напали на відвідувачів двох кафе в сусідньому окрузі Парижа. Пізніше стався вибух у ще одному паризькому кафе. Останньою ціллю нападників став концертний зал «Батаклан», його відвідувачі були взяті в заручники. Штурм клубу тривав кілька годин. Відповідальність за теракт взяло на себе угруповання «Ісламська держава».
Британець Бенксі – один із найвідоміших вуличних художників у світі. Він працює анонімно, в жовтні одна з його робіт була продана на аукціоні Sotheby’s за 1,4 мільйона доларів і самознищилася після продажу. Деякі роботи художника продаються за «суми з шістьма нулями», – пише «Бі-бі-сі».

Дивіться також: Український освітньо-культурний центр у Філадельфії

Напишіть відгук