Комітет Європарламенту закликає зупинити переговори про приєднання Туреччини до ЄС | NLight DC++
Комітет Європарламенту закликає зупинити переговори про приєднання Туреччини до ЄС | NLight DC++

Комітет Європарламенту закликає зупинити переговори про приєднання Туреччини до ЄС

Комітет Європейського парламенту із закордонних справ закликав виконавчі органи Європейського Союзу офіційно призупинити переговорний процес про вступ Туреччини в ЄС.
Комітет проголосував у середу, схваливши звіт, який звинувачує владу Туреччини у порушенні прав людини та громадянських свобод, у впливі влади на судові органи, а також вказує на триваючі територіальні суперечки з Кіпром та з іншими країнами.

Я очікую, що через два тижні широка більшість депутатів ЄП проголосує за припинення переговорів про приєднання Туреччини.

​Турецьке Міністерство закордонних справ назвало висновки комітету неприйнятними, вимагаючи виправлень.
Раніше окремі європейські політики і зокрема канцлер Німеччини Анґела Меркель висловлювалися за відмову від процесу приготування Туреччини до членства у Євросоюзі, що був офіційно започаткований 2004 року.
У ЄС регулярно лунають гучні голоси опонентів самої ідеї членства Туреччини – великої мусульманської країни (населення понад 81 млн.), більша частина території якої географічно лежить в Азії.
Депутат Європарламенту від Нідерландів Каті Пірі, яка очолювала роботу над звітом щодо Туреччини, очікує через два тижні у Європарламенті “голосування широкої більшості депутатів за пропозицію припинення переговорів про вступ Туреччини”.

При цьому Каті Пірі каже, що підтримує в принципі вступ Туреччини до ЄС у майбутньому.
“Так! Туреччина – європейська країна. Але коли до того дійде справа, то буде іншою Туреччина (та іншим буде ЄС)”, – відповіла депутат під час спілкування у Twitter у середу.
Агентство Reuters цитує іншу жінку – депутата Європарламенту з Нідерландів, Марієте Шааке, яка заявила, що в Туреччині “порушення прав людини та арешти журналістів майже щоденні, в той час як відбувається подальше руйнування демократії та принципу верховенства закону в країні”.
“Поєднання цих чинників зі змінами в конституції зробили приєднання Туреччини до Європейського Союзу на цьому етапі неможливим. Сьогоднішній сигнал від парламенту чіткий. Ми показуємо наслідки для авторитарної влади Ердогана”, – наголосила Шааке в заяві.
Сам президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган вказував на невдоволення його країни затягуванням процесу євроінтеграції і в жовтні казав про можливість проведення референдуму з питанням, чи зберігати політичний курс країни на членство в ЄС.
Дивіться також: Про успіхи та поразки кримських санкцій розмірковують аналітики у Вашингтоні

Напишіть відгук