Президент Еквадору: Ассанж перетворив посольство в Лондоні на центр шпигунства | NLight DC++
Президент Еквадору: Ассанж перетворив посольство в Лондоні на центр шпигунства | NLight DC++

Президент Еквадору: Ассанж перетворив посольство в Лондоні на центр шпигунства

Президент Еквадору Ленін Морено заявив, що засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж, який близько семи років прожив в еквадорському посольстві в Лондоні, намагався перетворити дипустанову в «центр шпигунства» проти інших країн і неодноразово порушував умови, на яких йому було надано політичний притулок.
Саме цим в інтерв’ю газеті The Guardian Морено пояснив рішення еквадорської влади минулого тижня позбавити Ассанжа притулку і передати його в руки британського правосуддя, яке зараз розглядає питання про екстрадицію засновника WikiLeaks до Сполучених Штатів Америки.
​Відео: Американський уряд домагається екстрадиції Джуліана Ассанжа до США
За словами Морено, Ассанж, перебуваючи в посольстві, втручався в справи інших держав і в демократичні процеси в них.
​Як приклад він навів публікації WikiLeaks про Ватикан. Він також звинуватив Ассанжа в тому, що він погрожував представникам самого Еквадору, і не дотримувався, перебуваючи в посольстві, гігієнічних норм.
Рішення уряду Морено відмовити в притулку Ассанжу викликало суперечки в Еквадорі.
Колишній президент цієї країни Рафаель Корреа, союзником якого колись був Морено, звинуватив його в «зраді». Критики президента стверджують, що Морено вирішив видати Ассанжа з помсти за публікації про його брата, який, як випливає з опублікованих нещодавно WikiLeaks документів, заснував в Панамі офшорну компанію.

Відео. Хто такий Джуліан Ассанж?
Морено підтвердив, що британська влада дала йому гарантії того, що Ассанжа не видадуть в країну, де йому може загрожувати страта. За звинуваченнями, висунутими на адресу Ассанжа в США на даний момент, йому загрожує до 5 років в’язниці. Звинувачення не стосуються публікації WikiLeaks матеріалів із сервера Демократичної партії США, зламаного, як стверджує американське слідство, російськими хакерами.
На заперечення низки повідомлень, в тому числі і в російських ЗМІ, у WikiLeaks напередодні заявили, що не публікували ніяких нових документів у відповідь на арешт Ассанжа.

Дивіться також: Огляд новин у США: торнадо, політ найбільшого у світі літака та інші

Напишіть відгук