Російській шпигунці Бутіній загрожує 1,5 роки в’язниці | NLight DC++
Російській шпигунці Бутіній загрожує 1,5 роки в’язниці | NLight DC++

Російській шпигунці Бутіній загрожує 1,5 роки в’язниці

Прокурори США висловили клопотання про ув’язнення російської громадянки Марії Бутіної на 18 місяців. Торік вона визнала себе винною у змові, щоб діяти як незареєстрований іноземний агент.
«Діяльність, що розглядається в цьому випадку, є частиною більш широкої схеми Росії для отримання інформації та встановлення зв’язків і каналів зв’язку, які можуть бути використані на користь Російської Федерації»,– заявили прокурори 19 квітня.
Суд має винести рішення щодо Бутіної у Вашингтоні 26 квітня.
Бутіна – засновниця російського руху «Право на зброю». Росіянку затримали в США 15 липня 2018 року. Її звинувачують у спробах налагодити контакт між президентами Росії і США в обхід офіційних каналів.
У грудні 2018 року Бутіна визнала себе винною в змові проти США і погодилася співпрацювати зі слідством. На слуханнях вона заявила, що діяла під керівництвом офіційної особи з Росії та хотіла встановити контакти з республіканцями і Національною стрілецькою асоціацією США. Звинувачення в діяльності як іноземного агента і конспіративній діяльності на користь Росії Бутіна відкинула.
Сторона обвинувачення говорила про зв’язок Бутіної з колишнім російським законодавцем і членом керівництва російського Центрального банку Олександром Торшиним. За три місяці до арешту Бутіної Міністерство фінансів США запровадило проти Торшина фінансові санкції.
У Кремлі звинувачення проти Бутіної назвали «безпідставними».
Дивіться також: «Названі» дідусі та бабусі: як працює американська програма для літніх людей. Відео

Напишіть відгук