Торгівельна війна між двома найбільшими економіками світу загострюється, економісти мають невтішні прогнози | NLight DC++
Торгівельна війна між двома найбільшими економіками світу загострюється, економісти мають невтішні прогнози | NLight DC++

Торгівельна війна між двома найбільшими економіками світу загострюється, економісти мають невтішні прогнози

Пекін відповів на рішення Вашингтона у п’ятницю накласти 25% мито на китайські товари на загальну суму 200 мільярдів доларів, після провалу переговорів щодо нової торговельної угоди. На тлі цих новин фондові ринки США і всього світу обвалилися.
Президент Дональд заявив: “Я вважаю, що мита – дуже потужна річ для нашої країни. Ми як та свинка-скарбничка, з якої всі підкрадають, зокрема і Китай”.
Торік, у відповідь на мита США, Китай запровадив і свої – щодо американських товарів на суму у 100 мільярдів доларів. Це відчутно позначилося на деяких компаніях. Серед них – постачальники омарів зі штату Мейн.
Стефані Надо, власниця одного з малих бізнесів, каже: “Порівняно із минулою зимою, наші обсяги скоротилися на 60%. І 100% цього – це наш китайський експорт”.
Сенатор-республіканець Ренд Пол висловив занепокоєння, що запроваджені мита можуть сповільнити зростання американської економіки: “Президент грає у переговорну битву з китайцями, і він, певно, думає, що відступати вже пізно. Я думаю, що в якийсь спосіб китайські ринки можуть відкритися для нас, і це буде добре. Але я раджу адміністрації: вирішіть це питання це якнайшвидше. Бо що довше ми вестимемо цю митну війну, існуватимуть більші шанси, що ми увійдемо у рецесію саме через це”.
Деякі економісти стверджують: Сполучені Штати можуть постраждати від митних тарифів більше, ніж Китай.
Фил Леві, професор Північно-західного університету, вважає: “Вони досі вільно торгують із майже рештою світу, і агресивні дії Президента Трампа, в якомусь сенсі, ізолювали Сполучені Штати від більшості союзників, які б, за інших умов, могли б допомогти тиснути на Китай. З політичної точки зору, Китай, як країна, яка не є демократією, може бути більш стійкою до шкоди, ніж адміністрація Трампа”.
Економіст та експерт неурядового аналітичного центру Атлантична рада Андерс Аслунд стверджує: ігри із інструментом митних тарифів – дуже небезпечні.
А чинна ситуація, на його думку, проблемна із низки причин: “Нині фокус – лише на митах, коли важливіша тема – захист права інтелектуальної власності та права іноземних інвесторів у Китаї. А до того ж, за ці мита платять громадяни США, від них страждають американці. Починати митну війну – дуже небезпечно. Бо саме це спричинило Велику депресію у 30-х роках минулого століття”.
Економічний радник адміністрації Дональда Трампа Ларі Кудлоу визнає: за мита на китайські товари врешті платитимуть американські імпортери, а не Китай. Але він стверджує: тиск на Пекін необхідний для того, аби вони повернулися до виконання своїх обіцянок. Вашингтон хоче, аби деякі зобов’язання у межах торгівельної угоди зі США Китай прописав у своїх законах.
Дивіться також: Прем’єр міністра Угорщини Віктора Орбана у Білому домі. Відео

Напишіть відгук