Російська дезінформація заробляє мільйони у YouTube – дослідження | NLight DC++
Російська дезінформація заробляє мільйони у YouTube – дослідження | NLight DC++

Російська дезінформація заробляє мільйони у YouTube – дослідження

Мільярди переглядів та мільйони доларів надходжень від продажу реклами отримують канали, що поширюють російську дезінформацію у YouTube. Світло на діяльність російських каналів YouTube​ пролило дослідження вашингтонського аналітичного центру Omelas, пише Reuters.
Серед неправдивих повідомлень, що поширювались у YouTube, такими каналами, як “НТВ” та “Росія-24″ є, наприклад, історія про те, що американський політик покривав незаконну торгівлю людськими органами, або про економічний провал Скандинавських країн.
Разом 26 каналів отримали 9 мільярдів переглядів з січня 2017 року до грудня 2018 року, йдеться в дослідженні. Ще 24 російські канали, які прямо не пов’язані з дезінформацією, отримали 4 мільярди переглядів. За оцінками дослідників, Росія могла отримати від 7 до 32 мільйонів доларів рекламних надходжень, якщо надходження розподілялись за стандартною формулою YouTube.
YouTube інформує глядачів, якщо той чи інший канал спонсується державою, однак, часто позначає такі канали з затримкою.
“Ми не ставимось до державних каналів ЗМІ інакше, ніж до інших каналів у питанні монетизації, якщо вони дотримуються наших інших правил”, – говорить речник YouTube Алекс Красов, повідомляє Reuters.
Дивіться також: Студія Вашингтон. Військові кораблі США та Росії ледь не зіткнулися

Напишіть відгук