“Марс – наш наступний пункт призначення”, – американські астронавти про висадку на Місяць і майбутнє людини у космосі | NLight DC++
“Марс – наш наступний пункт призначення”, – американські астронавти про висадку на Місяць і майбутнє людини у космосі | NLight DC++

“Марс – наш наступний пункт призначення”, – американські астронавти про висадку на Місяць і майбутнє людини у космосі

21-го липня виповниться 50 років із дня коли людина вперше ступила на поверхню Місяця. У 1969 році, у рамках програми американського космічного агентства НАСА, місія Аполло-11 здійснила успішну висадку на Місяці. Астронавт Ніл Армстронг, командир екіпажу місії, став першою людиною, яка ступила на поверхню Місяця.
Висадка на супутник Землі – одне із найвеличніших досягнень людства за минуле сторіччя. Сьогодні астронавти кажуть: наступною точкою призначення має стати Марс, втім перед такою подорожжю люди знову мають злітати на місяць.
Що астронавти думають про шлях до Місяця та щодо майбутнього космічних подорожей?
Гаррісон Шмітт – астронавт NASA, місія ”Аполло-17”: “В 1957 році я був Фулбрайтівським стипедіатом у Норвегії, збирав геологічну інформацію, і єдине американське радіо, яке я міг там слухати, був “Голос Америки”. І під час програми Вілліса Коновера “Джаз від А до Я” вони перервали ефір і оголосили, що Радянський Союз запустив перший штучний супутник Землі, це був “Спутнік 1″, і ось тоді я зрозумів, що маю почати звернути увагу на космос”.
Джон Кеннеді – 35-й Президент США: “Ми вирішили полетіти на Місяць ще в цьому десятилітті і зробити ще деякі інші речі. І не тому, що це легко, а тому що складно”.
Джим Ловелл – астронавт NASA, місії ”Аполло-8”, ”Аполло-13”: “Коли президент Кеннеді зробив заяву, що ми плануємо політ на Місяць і маємо потрапити туди до кінця десятиліття, я не міг у це повірити. Я тоді сказав, та… він просто говорить це, щоб надати нам впевненості, але я не думаю, що це можливо”.
Джон Кеннеді – 35-й Президент США: “Жодна нація в світі, яка претендує на лідерство серед інших націй, не може програвати перегони у космосі”.
Юджин Сернан – астронавт NASA, місії ”Аполло-10”, ”Аполло-17”: “Винятковість в космосі! Бути номером один, бути лідером! Все що нижче цієї планки – неприйнятно для народу цієї країни”.
Фред Гейз – астронавт NASA, місія ”Аполло-13”: “Це дуже неймовірний показник того що може статися , якщо зібрати під одним дахом правильних людей із правильними навичками, які працюють разом як команда і під правильним керівництвом – які чудеса можуть відбутися”
Майкл Коллінз – астронавт NASA, місія ”Аполло-11”: “Це був прекрасний приклад організації в рамках великої державної установи. Це те, чого в наші дні ми більше не бачимо так часто”.
Базз Олдрін – астронавт NASA, місія ”Аполло-11”: “Ми вклали багато часу і людських зусиль, щоб здобути це лідерство за допомогою програми Аполло”.
Джим Ловелл – астронавт NASA, місії ”Аполло-8”, ”Аполло-13”: “Космічна програма була позитивом, вселяла натхнення і надію”.
Ґеррі Гріффін – директор польоту NASA, місія ”Аполло-13”: “Аполлон-13-це те, що може виконати підготовлена команда”.
Базз Олдрін – астронавт NASA, місія “Аполло-11″: “Команда, яка була навчена справлятися із надзвичайними ситуаціями і яка чудово виконувала свою роботу”.
Джин Кранц – директор польотів NASA, програма “Аполло”: “Я був директором польоту “Аполло-17″, коли Джин Сернан і Джек Шмітт були астронавтами. Ми тоді прочитали Послання президента, в якому говорилося, що все це відбувається можливо в останнє в цьому столітті. І це був такий нелегкий час для нас усіх, тому що ми відмовлялися від нашого прагнення як нації бути дослідниками”.
Юджин Сернан – астронавт НАСА, місії ”Аполло-10”, ”Аполло-17”: “Ми повернемося на Місяць”.
Майкл Коллінз – астронавт НАСА, місія ”Аполло-11”: “Мій друг, Ніл Армстронг, вважав, що повернення на Місяць – це правильний і необхідний крок перед марсіанською експедицією”.
Майкл Коллінз – астронавт НАСА, місія ”Аполло-11”: “Я марсіанин. Я думаю, що Марс – це наш наступний пункт призначення”.
Дивіться також: Ураган Беррі, відключення енергопостачання в Нью-Йорку: головні новини вихідних у США. Відео

Напишіть відгук