Масштабний кібернапад пов’язали з планами Болгарії купити винищувачі США | NLight DC++
Масштабний кібернапад пов’язали з планами Болгарії купити винищувачі США | NLight DC++

Масштабний кібернапад пов’язали з планами Болгарії купити винищувачі США

Персональну та фінансову інформацію мільйонів болгар було розголошено через кібернапад, проведений з використанням російської електронної пошти.
Міністр внутрішніх справ країни Младен Марінов пов’язав масштабний хакерський напад з планами Болгарії закупити нові американські винищувачі F-16, повідомляє Reuters.
“Організовані злочинні групи зазвичай провадять кібернапади, прагнучи отримати фінансовий прибуток, але тут можливі політичні мотиви. Уряд вирішив вчора купити винищувачі F-16 і електронні повідомлення з закликами до відставки Горанова надходили з Росії. Можна здогадатись”, – сказав Марінов.
Міністр фінансів Болгарії Владіслав Горанов, однак, не погодився з цією теорією наголосивши, що хакерський напад відбувся до того, як угоду про купівлю винищувачів було погоджено.
Хакери отримали доступ до системи податкової служби Болгарії, в результаті чого 3% бази даних податкової адміністрації було розголошено.
“Можливо, це перший випадок в Болгарії, коли це було успішним і було викрадено персональні дані”, – заявив Марінов місцевому каналу bTV.
Країна звернулась по допомогу до Європейської установи з кіберзебпеки для посилення захисту систем, що оперують персональними даними.
11 липня міністр оборони Болгарії Крассімір Каракачанов підписав контракти на купівлю восьми винищувачів F-16, виробництва Lockheed Martin а також допоміжне устаткування.
Контракт загальною сумою у 1,26 мільярда доларів стане найбільшою військовою закупівлею Болгарії з часів падіння Радянського Союзу, повідомляють ЗМІ.
Дивіться також: Дані найновішого соціологічного опитування щодо виборів в Україні.

Напишіть відгук