Українська діаспора на виборах Верховної Ради віддала перевагу прозахідним партіям | NLight DC++
Українська діаспора на виборах Верховної Ради віддала перевагу прозахідним партіям | NLight DC++

Українська діаспора на виборах Верховної Ради віддала перевагу прозахідним партіям

Українці, які на виборах Верховної Ради 21 липня голосували за кордоном, вчергове виявили, що погляди на політику й оцінки українських політичних діячів в західній в діаспорі відрізняються від тих, які переважають в самій Україні.
У той час як в Україні близька до президента Зеленського новостворена партія “Слуга народу” випередила інші політичні сили з величезним відривом, на закордонних виборчих дільницях на першому місці опинилася партія “Європейська солідарність”, очолювана попереднім президентом Порошенком.
На відміну від співвітчизників закордонні українці мали можливість голосувати лише за партійні списки і за умов порівняно низької активності більшість з них обрали партію “Європейська солідарність” – 29,55%; політична партія “Слуга народу” отримала трохи менше – 28,13%
Кращих результатів за кордоном домоглася також нова партія “Голос”, опинившись на третьому місці 19,67%.

У Польщі, де за останні кілька років утворилася одна з найчисельніших українських громад, виборці підтвердили підтримку новому президентові Володимиру Зеленському, віддавши 35% голосів партії “Слуга народу”.
Ще більше за президентську партію проголосували у Чехії – 41%
Але що далі на захід, то більш консервативними виявлялися виборці.
У Німеччині, Франції, Великій Британії, а також у США та Канаді на першому місці – партія “Європейська солідарність”, яка зібрала у своїх лавах значну кількість вже випробуваних політиків: її список очолили попередній президент Петро Порошенко та голова Верховної Ради Андрій Парубій.
Діаспора переважно відкинула “Опозиційну платформу – За життя”, лідери якої наголошують на близькості з Москвою, хоча в Україні та політична сила опинилася на другому місці.
Проросійська партія отримала більшість голосів – 38% лише в Естонії, де з радянських часів залишилася велика російськомовна спільнота.
Дивіться також: Пряме включення – про насторої виборців на дільницях Лондона і Вашингтона

Напишіть відгук