США запроваджують мита на європейські літаки та сільгосппродукцію | NLight DC++
США запроваджують мита на європейські літаки та сільгосппродукцію | NLight DC++

США запроваджують мита на європейські літаки та сільгосппродукцію

США виграли суперечку проти Європейською Союзу у Світовій організації торгівлі.
В результаті розгляду справи, що тривала 15 років, СОТ дозволила США запровадити мита на поставки товарів з ЄС обсягом 7,5 мільярда доларів щорічно у відповідь на субсидії та позики, якими Європейський Союз допомагав своїй авіабудівній компанії Airbus. Сума компенсаційних заходів, які дозволила СОТ у цій справі, є найбільшою за історію існування організації.
“Роками Європа надавали масштабні субсидії Airbus, завдаючи серйозної шкоди авіакосмічній галузі США та нашим працівникам, – заявив торговельний представник США Роберт Лайтхайзер.
Адміністрація Трампа вже склала перелік товарів на які планує запровадити мита вже починаючи з 18 жовтня. В переліку такі товари, як літаки, французькі вина, іспанська оливкова олія, ірландські горілчані вироби та інше.
Служба торговельного представника США заявила про плани запровадити мито у 10 відсотків на європейські літаки та 25 відсотків на сільськогосподарські та промислові товари.
Лайтхайзер висловив сподівання на початок переговорів з Європейським Союзом, щоб “вирішити це питання на користь американських працівників”, – додав він.
Європейський Союз готовий як до переговорів, так і до застосування дій у відповідь, говорять європейські чиновники, пише The New York Times.
СОТ наразі розглядає скаргу ЄС проти США за субсидіювання компанії Boeing. Очікується, що СОТ прийме рішення у цій справі на початку наступного року.
Дивіться також: Двопартійна група сенаторів США закликала запровадити нові адресні санкції щодо російських чиновників

Напишіть відгук