Оборонний бюджет США 2020 може містити санкції проти Північного потоку 2 | NLight DC++
Оборонний бюджет США 2020 може містити санкції проти Північного потоку 2 | NLight DC++

Оборонний бюджет США 2020 може містити санкції проти Північного потоку 2

Конгрес США може передбачити санкції проти газпромівського проекту «Північний потік 2» у американському оборонному бюджеті на 2020 рік. Про це оборонному виданню Defensenews повідомив голова Комітету міжнародних справ Сенату США сенатор Джим Ріш.
«Вікно можливостей зачиняється. Значну частину «Північного потоку» вже побудовано», – пояснив Ріш міркування, якими керувались сенатори при включення положення про санкції. Він зауважив, що санкції можуть змусити компанії відмовитись від участі в проекті, пише видання.
«Це принесе їм великі видатки. Гадаю, якщо санкції пройдуть, (компанії – ред.) муситимуть закритись і, гадаю, росіяни будуть змушені шукати інші шляхи, щоб це зробити», – наголосив законодавець.
Закон про національний оборонний бюджет є одним із найважливіших документів, що визначає оборонні видатки США. Включення такого положення до проекту означатиме, що існує спільна позиція з цього питання в обох палатах Конгресу США та в банківському комітеті.
Текст законопроекту не розкривається, але сенатор заявив, що положення про санкції буде співзвучним з положеннями, передбаченими законопроектом поданим у липні сенатором Тедом Крузом. Законопроект Protecting Europe’s Energy Security Act of 2019 (S. 1441) пропонує запровадити санкції проти суден, які беруть участь у побудові російського трубопроводу «Північний потік».
США виступають проти втілення «Північного потоку 2», наголошуючи на тому, що він збільшить залежність Європи від російського газу і зашкодить Україні.​
Дивіться також: Нафтогаз vs Газпром: американські експерти прокоментували нові умови Кремля Києву. Відео

Напишіть відгук