Нафтогаз і Газпром узгодили транзитний контракт | NLight DC++
Нафтогаз і Газпром узгодили транзитний контракт | NLight DC++

Нафтогаз і Газпром узгодили транзитний контракт

Компанії “Нафтогаз” і “Газпром” повідомили про підписання контрактів на транзит газу до країн ЄС через українську газотранспортну систему. Укладена угода стала результатом багатоденних переговорів у Відні.

“Транзит не буде перерваний, і його буде здійснювати незалежний сертифікований оператор. Крім того, скасовуються численні ризики, у тому числі, для фінансової системи країни, які могли реалізуватись у разі припинення транзиту”, – йдеться у повідомленні “Нафтогазу”.
Виконавчий директор “Нафтогазу” Юрій Вітренко розповів, що пакет домовленостей гарантує обсяги прокачування палива, яке забезпечить роботу газотранспортної системи України.

“;
//parse XFBML, because it is not nativelly working onload
if (!fbParse()) {
var c = 0,
FBParseTimer = window.setInterval(function () {
c++;
if (fbParse())
clearInterval(FBParseTimer);
if (c === 20) { //5s max
thisSnippet.innerHTML = “Facebook API failed to initialize.”;
clearInterval(FBParseTimer);
}
}, 250);
}
}
};
thisSnippet.className = “facebookSnippetProcessed”;
if (d.readyState === “uninitialized” || d.readyState === “loading”)
window.addEventListener(“load”, render);
else //liveblog, ajax
render();
})(document);

Крім того, сторони домовилися про врегулювання всіх юридичних суперечок, які розглядалися або вже були розглянуті в арбітражі та Антимонопольним комітетом України. У “Нафтогазі” відзначили значну роль Європейської комісії, яка сприяла досягненню сторонами компромісного рішення.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук назвав підписання контракту свідченням надійності України у забезпеченні енергетичної безпеки континенту.

Віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович привітав укладення контрактів про транзит газу між Україною та Росією. Він подякував представникам української і російської сторін за велику пророблену роботу, яка гарантуватиме постачання газу до ЄС після 1 січня 2020 року.

В Газпромі назвали досягнуті домовленості “великою пакетною угодою”, яка дозволить відновити баланс інтересів сторін.

Напишіть відгук