Афганістан – проти обміну полоненими з Талібаном, як передбачає мирна угода США | NLight DC++
Афганістан – проти обміну полоненими з Талібаном, як передбачає мирна угода США | NLight DC++

Афганістан – проти обміну полоненими з Талібаном, як передбачає мирна угода США

Президент Афганістану Ашраф Ґані у неділю заявив, що не підтримує один з ключових пунктів угоди між США та Талібаном, яка може привести до закінчення війни в Афганістані.
Відповідно до угоди, підписаної 29 лютого, США зобов’язалися працювати з “усіма сторонами” щоб звільнити з в’язниць 5 тисяч талібських в’язнів. Натомість Талібан пообціяв звільнити одну тисячу утримуваних ним осіб. Обмін в’язнями має відбувати 10 березня, у перший день початку внутрішньоафганських мирних преговорів, – говориться в документі.
В уряді Афганістану не погоджуються звільняти утримуваних талібів, оскільки вважають, що це може позбавити їх важливого важіля у наступних переговорах.
Державний секретар США Майк Помпео в інтерв’ю американському каналу CBS у неділю заявив, що в минулому обидві сторони вже звільняли в’язнів, то ж він висловив сподівання на початок переговорів між Афганістаном і Талібаном у найближчі дні.
Угоду США з Талібаном він назвав історичною, яка містить детальні зобов’язання талібів зі зменшення насильства в країні. За словами Помпео, вперше за два десятиріччя прокладається шлях до внутрішньоафганських переговорів.
«Ми сподіваємось, що почнуться внутрішньоафганські переговори», – сказав Держсекретар Помпео. – Вони будуть важкими і з перепонами. Ніхто не має ілюзій, це буде важка розмова».
Помпео додав, що президент США братиме активну участь у мирному процесі. Утім, коли саме Дональд Трамп зустрінеться з лідерами Талібану, Помпео не уточнив.У суботу, 29 лютого, стало відомо про укладену угоду між Вашингтоном та Талібаном. В президентській адміністрації її називають першим кроком для закінчення 18-річного конфлікту в Афганістані.
США та їхні союзники по НАТО пообіцяли вивести усі свої війська через 14 місяців з Афганістану за умови, якщо Талібан протягом цього часу не допустить повітряних атак по силах американців та їхніх союзників з боку екстремістських груп на афганських територіях.
Цю угоду вже розкритикували колишній радник з національної безпеки президента Трампа Джон Болтон та колишня радниця Обами з нацбезпеки Сьюзан Райс.
Дивіться також: Афганістан розкритикував угоду США з Талібаном:

Напишіть відгук