11 українок, які роблять цей світ кращим – Голос Америки | NLight DC++
11 українок, які роблять цей світ кращим – Голос Америки | NLight DC++

11 українок, які роблять цей світ кращим – Голос Америки

В архіві Голосу Америки накопичилося чимало сюжетів про успішний українок, які у свій час зробили речі варті уваги. До Міжнародного дня жінок, ми зібрали найцікавіші історії жінок із діаспори, щоб ще раз відсвяткувати їхні досягнення. Від науковиць до мисткинь та волонтерок – 11 українок, які на нашу “обєктивку” думку роблять цей світ кращим.
1. Науковиця Софія Лисенко
17-річна школярка створила штучну макромолекулу, що може безперешкодно доставляти ліки до уражених хворобами Альцгеймера чи Паркінсона клітин мозку. Її винахід переміг у престижному науковому конкурсі Google Science Fair.

2. Науковиця Ольга Дудченко.
Вона досліджує ДНК тварин в одній із лабораторій Техасу. Завдяки отриманій інформації можна навчитись розумніше розмножувати та лікувати тварин. І на додачу – краще зрозуміти еволюцію, а також людей.

3. Доктор Зеня Черник
Президентка Української Федерації Америки, яка від 91-ого року надіслала тони гуманітарної допомоги до України, організовує лікування маленьких українців, поранених воїнів, навчання та стажування у США для української молоді.

4. Волонтерка Ірина Ващук
Засновниця благодійного фонду – Revived Soldiers Ukraine, Ірина займається лікуванням та підтримкою українських ветеранів. Вони відкрили центр реабілітації Next Step Ukraine в Ірпіні.

5. Співачка Аничка
Після початку Революція Гідності та АТО Анна Чеберенчик із Каліфорнії, провела десятки концертів по США і зібрала загалом понад 100 тисяч доларів на потреби України.

6. Художниця Юлія Косівчук
Вона малює янголів задля допомоги українським дітям. Свої картини художниця продає через Інтернет, а виторг передає на потреби Чернівецького Центру доброти для мами і дитини.

7. Режисерка Ірина Цілик
Вона зняла стрічку про родину, яка живе поруч з лінією фронту в Україні “Земля блакитна, ніби апельсин”. Фільм отримав у січні нагороду американського кінофестивалю “Санденс” – за найкращу режисерську роботу.

8. Продюсерка Елена Андрейчева

Її стрічка про незаможніх дівчаток в Афганістані, які навчаються їздити на скейті, таким чином здобуваючи впевненість у собі “Навчаючись скейтбордингу в зоні війни (якщо ти дівчина)” виграла премію Оскар у номінації “Короткий документальний фільм”.

9. Піаністка Надія Шпаченко
Її музичні твори надихають увесь світ. Цього року її альбомом «Поезія місць» забрав премію Греммі у категорії «найкраща класична збірка».

10. Засновниця «Чарівного Моста» Оленка Віраліель
Вона створила у Каліфорнії унікальний дитячий майданчик. Місце, де можуть гратися і діти і дорослі,фізично здорові чи люди з особливими потребами, діти з аутизмом, сліпі чи глухі.

11. Шефкухарка Оля Геркулес
Авторка двох кулінарних книг відкриває нові та смачні рецепти зокрема української кухні із Лондона та закликає до поваги усієї їжі від – м’яса до овочів.

Напишіть відгук