Папа Римський підтримав заклик Генсека ООН до глобального припинення вогню | NLight DC++
Папа Римський підтримав заклик Генсека ООН до глобального припинення вогню | NLight DC++

Папа Римський підтримав заклик Генсека ООН до глобального припинення вогню

Папа Римський Франциск в неділю підтримав заклик генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша до глобального припинення вогню, щоб світ міг сконцентруватися на боротьбі з пандемією коронавірусу.
Через запроваджений в Італії карантин понтифік звернувся з щотижневим недільним благословенням з папської бібліотеки, а не з вікна собору Святого Петра. У своїй промові папа Франциск згадав звернення, з яким Гутерріш виступив на віртуальній прес-конференції в понеділок.
Заявивши, що хвороба не знає кордонів, Франциск закликав всіх «припинити войовничу ворожість в будь-якій формі і сприяти створенню коридорів для гуманітарної допомоги, дипломатичним зусиллям, а також приділяти увагу людям, які опинилися в ситуації значної вразливості».
Італія займає друге місце за кількістю інфікованих після США. На цю країну припадає близько третини всіх смертей від коронавірусу у світі.
У Ватикані, площа якого становить менше половини квадратного кілометра, зареєстровано шість випадків захворювання. Прес-секретар Ватикану Маттео Бруні повідомив в суботу, що тести були проведені після зараження священика, який проживає в папській резиденції.
Бруні повідомив, що тато і його найближчі помічники не хворі на коронавірус.
У своєму недільному зверненні Франциск також закликав владу приділити особливу увагу проблемі поширення вірусу у вязницях по всьому світу, багато з яких переповнені. За його словами, ситуація в тюрмах «може стати трагедією».
Бунти ув’язнених відбулися в кількох країнах, включаючи Італію, де з початку місяця померло не менше шести ув’язнених. У неділю стався бунт ув’язнених у в’язниці на північному сході Таїланду. Деякі країни, включаючи Німеччину, Судан та Іран, звільнили деяких ув’язнених, щоб знизити навантаження на свої пенітенціарні системи.

Напишіть відгук