Чому COVID-19 убиває одних, але непомітний для інших хворих? | NLight DC++
Чому COVID-19 убиває одних, але непомітний для інших хворих? | NLight DC++

Чому COVID-19 убиває одних, але непомітний для інших хворих?

Британські науковці досліджують гени людей заражених новим коронавірусом, намагаючись з’ясувати, чому для деяких пацієнтів COVID-19 є тяжкою і деколи смертельною загрозою, а в інших інфекція минає непомітно.
Дослідники сподіваються виявити конкретні гени, які можуть відповідати за схильність до хвороби.

Шанси померти від інфекції дуже залежать від генів, і ця залежність набагато більша, ніж у випадках серцевих захворювань чи раку.

Для цього проаналізують гени приблизно 20 тисяч заражених коронавірусом, яким була потрібна інтенсивна терапія і близько 15 тисяч, у яких симптоми були м’які, або взагалі відсутні.
Науковці наголошують, що зараз ще мало відомо про новий коронавірус і не зрозуміло, чому він по різному вражає різні категорії людей.
“Ми сподіваємося, що пояснення будуть у генах… Я готовий закласти свій дім, щоб побитися у заклад на те, що ризик окремих людей залежить від генів”, – сказав агентству Reuters фахівець з інтенсивної терапії Кенет Бейлі, який очолює дослідження в Единбурзькому університеті.
Кенед Бейлі стверджує, що “шанси померти від інфекції дуже залежать від генів і ця залежність набагато більша, ніж у випадках серцевих захворювань чи раку”.
Фахівці вказують на важку роботу попереду, бо людина має близько 3 мільярдів пар генів, а варіантів розбіжностей між двома особами може буде від 4 до 5 мільйонів.
“Вивчивши повні набори генів ми можливо виявимо варіанти, від яких залежить реакція на COVID-19 і зможемо запропонувати нові способи лікування, щоб зменшити шкоду від захворювання, врятувати життя і запобігти майбутнім епідеміям”, – сказав інший учасник дослідження Марк Ґолфілд, старший науковець компанії Genomics England.
Британські фахівці кажуть, що поділяться результатами свого дослідження з колегами в усьому світі.
Дивіться також: Велика Британія: як планують відкривати економіку

Напишіть відгук