Міністр оборони США офіційно підтвердив Німеччині наміри вивести частину американських військ | NLight DC++
Міністр оборони США офіційно підтвердив Німеччині наміри вивести частину американських військ | NLight DC++

Міністр оборони США офіційно підтвердив Німеччині наміри вивести частину американських військ

Пентагон повідомляє, що міністр оборони США Марк Еспер у телефонній розмові з міністром оборони Німеччини Аннеґрет Крамп-Карренбауер офіційно повідомив про план виведення з німецької території 9 500 американських військових.
Такий крок означатиме скорочення загальної чисельність американських військ на базах в Німеччині з теперішніх приблизно 35 тисяч до 25 тисяч.
В офіційному повідомленні про розмову урядовців Вашингтона і Берліна не вказано, куди саме з Німеччини будуть переведені американські військові, але раніше президент Дональд Трамп говорив про можливість перебування на територію Польщі.
“Деякі повернуться додому, а деякі поїдуть в інші місця. Але Польща буде одним з таких інших місць – інших місць у Європі”, – сказав Трамп під час візиту польського президента Анджея Дуди до Вашингтона 24 червня.
“Керівники обговорили необхідність гарантувати, щоб будь-який план США запевняв європейських союзників, посилював стримування проти Росії та зміцнював НАТО”, – сказано у викладі телефонної розмови між Вашингтоном і Берліном.
У Європі зауважують, що оголошення президента Дональда Трампа про скорочення американської військової присутності в Німеччині супроводжувалося гострою критикою німецького уряду.
Трамп неодноразово закидав німецькому уряду, що та країна витрачає на оборону менше ніж 2% свого ВВП, як це було домовлено членами НАТО на саміті організації 2014 року.
Американські військові бази у Європі з часів Другої Світової війни залишаються також у Великій Британії, Бельгії, Італії тощо, але бази у Німеччині є найбільшими, і саме у німецькому Штутґарті міститься штаб-квартира Європейського командування військ США.
Бази в Німеччині є частиною мережі забезпечення операцій американських військових в Іраку, Афганістані та в Африці і складовою спільних потужностей НАТО у Європі.
Дивіться: Президент Трамп схвалив план виведення 9,5 тисяч американських військових із Німеччини

Напишіть відгук