Американські батьки постали перед вибором: чи відправляти дітей до школи | NLight DC++
Американські батьки постали перед вибором: чи відправляти дітей до школи | NLight DC++

Американські батьки постали перед вибором: чи відправляти дітей до школи

У ці дні чимало американських батьків мають зробити складний вибір – як саме будуть навчатися їхні діти. Шкільні округи по всій країні пропонують різні форми навчання: у школі, повністю онлайн, або гібридний формат, коли дитина відвідує школу два чи три дні на тиждень, а решту займається самостійно.
Саме останній формат пропонують в окрузі Феєрфакс, Вірджинія, що у передмісті американської столиці. Мішель та Джон Голдшлег свій вибір зробили. Син, якому 9, буде навчатися вдома за програмою домашнього навчання. А їхня 11-річна донька ходитиме до школи два рази на тиждень.
«Головний фактор той, що їй не вистачає спілкування з однокласниками, вона з багатьма близька і вона була б дуже засмучена, якщо б не змогла побачити їх наступного шкільного року», – пояснює її батько.

Мішель та Джон Голдшлег

Рішення було непростим. Довелося зважити чимало за та проти.
«Перехід до навчання онлайн був складним. Її голос просто загубився у віртуальному класі», – говорить її мати Мішель.
«До того ж, – додає батько, – у нас немає вдома нікого, хто має високий ризик для здоров’я. Наші родини не живуть поблизу і ми нечасто їх бачимо. Ми думаємо, що школи запровадили досить адекватні заходи, такі як обмеження кількості учнів в класі, носіння масок, скасування перерви».
У той же час батьки не переконані повністю, що адміністрація та вчителі зможуть підтримувати заходи безпеки серед дітей, але їх заспокоює те, що в класі має бути набагато менше дітей ніж зазвичай.
Дітей розподілятимуть по класах переважно за абеткою, але із врахуванням особливих потреб родини, наприклад, коли до школи будуть ходити діти різного віку з однієї родини, чи батьки мають працювати в офісі у певні дні. В решту днів діти виконуватимуть домашні завдання.
Інший вибір – чотири дні на тиждень онлайн. Саме таку форму навчання для свого молодшого сина обрала Марьям Айромлу, мати двох дітей, яка мешкає в тому ж шкільному окрузі. А от інша її донька-старшокласниця хоче ходити в школу.
«Вона тінейджер, старшокласниця. І вона хоче бачити своїх друзів. Каже, займатися онлайн їй складно, вона відчуває себе ізольованою, пригніченою. Вона хоче бути в товаристві», – говорить жінка.

Марьям Айромлу, мати двох дітей, мешканка округу Феєфакс, Вірджинія

Разом з тим це в неї викликає велике занепокоєння.
«Я переживаю, поміж іншого, і за батьків. Вони люди похилого віку та багато спілкуються з онуками. Головне занепокоєння моїх сусідів-лікарів – чи не заразять вони пацієнтів, якщо дитина захворіє в школі. В іншої знайомої, наприклад, у чоловіка хворе серце».
Вчителям так само дають можливість визначитися, чи хочуть вони викладати у школі чи дистанційно. Інгер Морен, яка викладає французьку у середній школі в сусідньому місті Арлінгтон, говорить, що спочатку готувалася повернутися в школу.
«Але чим більше я про це думала та читала про Covid-19, тим більше я нервувала. Я уявила – заходжу я в клас, а діти без масок, чи знімають їх. Що буде, якщо я заражуся, навіть якщо статистика для мого віку хороша? – запитує жінка. – У мене є подруга, яка бігає марафони, їй 35 і вона була дуже здорова, але сильно захворіла і тепер в неї пошкоджено серце. Я не хочу захворіти. Не хочу передати хворобу своєму чоловікові, дітям. А щодо інших людей, як працюють в школах та мають навіть вищий ризик заразитися – водії автобусів, прибиральників? Чи воно того варто заради двох днів в школі?»

Інгер Морен, вчителька в м. Арлінгтон, Вірджинія

Разом з Інгер, змінила думку й шкільна адміністрація Арлінгтону, відмовившись від гібридного формату на користь дистанційного. Вчителька запевняє батьків: у вересні ми будемо набагато краще до цього готовими.
«Те, що було навесні, не є відображенням того, що буде восени. Я відчуваю, що вчителі були жахливо підготовлені. І нам в Арлінгтоні сказали, що ми не можемо викладати новий матеріал. Це було просто нудно. А зараз у нас кращі ресурси. Кожен учитель, якого я знаю, витрачає свій вільний час на літнє планування та думає, як це краще зробити. В мене вже безліч чудових ідей, як і в багатьох інших вчителів. Воно дійсно буде краще».
У той же час чимало шкіл у малонаселених районах штату, де немає високого рівня зараження, готові повністю відновити навчання у шкільних будинках, говорить Чарльз Пайл, директор зі зв’язків з медіа Департаменту освіти шт. Вірджинія.
«Вірджинія – дуже різноманітний штат. У нас є густонаселені шкільні округи у східній частині штату, в передмісті Вашингтона, в районі Річмонда, Гемптон-Роудс, які застосовують набагато обережніший підхід, оскільки коронавірус значно більше поширений у цих громадах. Але також у нас є сільські шкільні округи у південно-західній частині штату, де не було такого рівня зараження. І там приймають рішення повертати учнів до будівель».

Чарльз Пайл, директор зі зв’язків з медіа Департаменту освіти шт. Вірджинія.

В школах із повноцінним та змішаним навчанням запевняють: до присутності учнів готові. В автобусах діти сидітимуть через одного. Маска в приміщенні обов’язкова. Також в планах – скоротити контактні ігри і скасувати загальні обіди в їдальнях.
«Кожен шкільний округ мав подати два плани в Департамент освіти Вірджинії. Перший план стосується здоров’я. Як ви збираєтесь зменшити ризик коронавірусу? Як ви збираєтеся дезінфікувати приміщення? Як ви збираєтеся практикувати соціальне дистанціювання для учнів та працівників? І які кроки ви будете вживати, якщо зміниться ситуація щодо поширення вірусу у вашій громаді? Другий план стосується навчання: як буде викладатися новий матеріал, як учні зможуть засвоїти матеріал, який вони пропустили восени, коли закрилися школи, тощо?»
Кілька великих міст, серед них – Лос-Анджелес, Сан-Дієго та Атланта – вже оголосили про виключно дистанційну форму щонайменше на початку навчального року. Інші ж – поки школи закриті – ще визначаються з рішенням, яке торкатиметься долі мільйонів американських дітей та їхніх родин.
Дивіться також: Зоопарк Сан-Франциско знову відкрився для відвідувачів. Відео

Напишіть відгук