Британцям уряд оплачує частину рахунків у ресторанах, щоб підтримати галузь | NLight DC++
Британцям уряд оплачує частину рахунків у ресторанах, щоб підтримати галузь | NLight DC++

Британцям уряд оплачує частину рахунків у ресторанах, щоб підтримати галузь

Уряд Великої Британії упродовж серпня платитиме половину ціни страв у ресторанах, пабах і кав’ярнях, але не більше £10 ($13) на особу, щоб заохотити людей знову відвідувати заклади громадського харчування, більшість яких упродовж карантину були закриті, а з 4 липня працюють з обмеженнями.
Ця програма є частиною намагань уряду зберегти робочі місця і підштовхнути відродження економіки, яка в результаті пандемії потерпає від найрізкішого спаду з часів Другої Світової війни.

Головна мета… – збереження робочих місць 1,8 мільйона кухарів, офіціантів та менеджерів ресторанів.

Під час карантину у квітні приблизно 80% британських закладів обслуговування не працювали, і 1,4 мільйона працівників були відправлені у примусові відпустки.
Уряд пояснює у спеціальному оголошенні, що нова програма дозволить, наприклад, сім’ї з чотирма членами, заощадити до £40 ($52) на відвідуванні ресторану чи кав’ярні.
Програма не покриває рахунків за алкогольні напої, але критики зауважують, що уряд також мав би виключити з неї ті заклади, які продають нездорову їжу.
«Головна мета нашої програми «Їсти не вдома, щоб допомогти» – це збереження робочих місць 1,8 мільйона кухарів, офіціантів та менеджерів ресторанів, підштовхнувши попит і заохотивши відвідування», – заявив міністр фінансів Ріші Сунак з нагоди початку дії програми 3 серпня.
Британський уряд планує витратити загалом £30 ($39) мільярдів на субсидії для підприємств та інші програми, щоб уникнути банкрутств і зберегти робочі місця.
Рекордний економічний спад у США та Європі
Пандемія коронавірусу і карантинні обмеження спричинили різке скорочення економіки у багатьох країнах світу, включно зі Сполученими Штатами, де спад за період між квітнем і червнем сягав 32,9%.
За деякими підрахунками, починаючи з лютого, у США втратили роботу майже 15 мільйонів американців.
В Іспанії, де туризм становить значну частину економіки, повідомили, що у червні цього року іноземних туристів туди приїздило на 98% менше, ніж за червень минулого року.
За даними іспанського Національного інституту статистики у першому півріччі цього року закордонних туристів було на 72% менше ніж у першому півріччі 2019 року.
Але урядовці та економісти сподіваються, що економічний спад, спричинений пандемією коронавірусу, буде короткий, і що після нього економічні показники можуть повернутися до минулих.
Виробництво у Німеччині у липні вперше зростало за період з грудня 2018 року.
У Франції також зареєстрували липневе зростання виробництва.
Але економісти зауважують, що попри ці позитивні ознаки, попит і кількість нових замовлень у Німеччині та Франції залишаються нижчим ніж у період до пандемії.
Статистичні дані оприлюднені у липні у Франції засвідчили, що економіка країни у другій чверті року скоротилася на рекордні з часів Другої Світової війни 13.8%.
Деякі фахівці побоювалися більшого падіння. Однією з позитивних ознак у низці європейських країн називають високу активність споживачів.
Дивіться також: У Вашингтоні, після місяців заборони, відкрили зоопарк

Напишіть відгук