«…Казали, що 75 років тут нічого буде» – міський голова Хіросіми в 75-річчя атомного бомбардування | NLight DC++
«…Казали, що 75 років тут нічого буде» – міський голова Хіросіми в 75-річчя атомного бомбардування | NLight DC++

«…Казали, що 75 років тут нічого буде» – міський голова Хіросіми в 75-річчя атомного бомбардування

В Японії відбулися обмежені через коронавірус пам’ятні церемонії з нагоди 75-річчя вибуху атомної бомби над Хіросімою.
Міська влада заявила, що вважала за необхідне вшанувати 140 000 тисяч загиблих від вибуху та застерегти людство про потребу згуртованості і тому вирішила не скасовувати заходи, а лише обмежити їх.

Коли сто років тому у 1918 році на світ напала пандемія грипу, вона забрала життя десятків мільйонів людей і тероризувала світ, бо країни, які в той час вели Першу Світову війну, не змогли протистояти загрозі разом.

Цього разу на церемонію запросили лише тих, хто пережив бомбардування і їхніх родичів.
«6 серпня 1945 року одна атомна бомба знищила наше місто. Тоді казали, що 75 років тут нічого не буде рости. Але Хіросіма відродилася, ставши символом миру», – сказав міський голова Хіросіми Казумі Мацуі.
О 8:15 ранку учасники вшанували момент, коли бомба з американського бомбардувальника вибухнула над 350-тисячним містом.
Трьома днями по тому США скинули другу атомну бомбу на інше японське місто – Нагасакі.
Через два тижні 1945 року Японія капітулювала і Друга Світова війна закінчилася.
У США вважали, що застосування атомної зброї було способом пришвидшити поразку Японії, скоротити тривалість війни і зменшити військові втрати у бойових діях.
Війни і хвороби
«Коли сто років тому у 1918 році на світ напала пандемія грипу, вона забрала життя десятків мільйонів людей і тероризувала світ, бо країни, які в той час вели Першу Світову війну, не змогли протистояти загрозі разом», – нагадав Казумі Мацуі.
Він заявив: “Згодом зростання націоналізму призвело до Другої Світової війни і атомних бомбардувань. Нам ніколи не можна дозволити, щоб болісне минуле повторилося. Громадянське суспільство має відкинути зосереджений на собі націоналізм і об’єднатися проти усіх загроз».
Мацуі закликав Токіо ратифікувати пакт ООН 2017 року про заборону атомної зброї, але присутній на церемонії японський прем’єр-міністр Сіндзо Абе не підтримав той заклик, а натомість сказав, що Японія «буде мостом між державами» у намаганнях досягти заборони атомної зброї.
Дивіться також: Ключові тези слухання кандидата на посаду посла США в Україні Кіта Дейтона

Напишіть відгук