Чому 75-та річниця капітуляції Японії у Другій світовій – менш помітна, ніж День перемоги у Європі, але не менш значуща? | NLight DC++
Чому 75-та річниця капітуляції Японії у Другій світовій – менш помітна, ніж День перемоги у Європі, але не менш значуща? | NLight DC++

Чому 75-та річниця капітуляції Японії у Другій світовій – менш помітна, ніж День перемоги у Європі, але не менш значуща?

15 серпня світ відзначає 75-ту річницю капітуляції Японії у Другій світовій війні, цей день також називають День перемоги над Японією, англійською – V-J Day (Victory Over Japan Day, – прим ГА).
У Токіо відбулись масштабні жалобні заходи за участі імператора Нарухіто та прем’єр-міністра Сіндзо Абе. У Великій Британії на церемонії вшанування загиблих також була присутня королівська родина – принц Чарльз із дружиною Каміллою.
Однак, у більшості європейських країн і у США цей день привертає менше уваги, ніж День пам’яті в річницю перемоги над нацистською Німеччиною, який більшість держав відзначають 8 травня. А цього року жалобні заходи ще менш масштабні через пандемію коронавірусу.
15 серпня 1945 року Японія проголосила капітуляцію союзникам, офіційно документ був підписаний 2 вересня 1945 року, що й знаменує закінчення Другої світової війни.
Японія капітулювала після атомних бомбардувань Хіросіми й Нагасакі 3 і 6 серпня, що вбили близько 200 тисяч людей.
Хоча союзники проголосили перемогу над Німеччиною у Європі 8 травня 1945 року, протистояння у Тихому океані тривало. За деякими джерелами, там загалом загинуло понад 30 мільйонів солдатів і цивільних.

У США із V-J Day пов’язана іще одна подія – відомий поцілунок моряка й медсестри на Таймз Сквер у Нью-Йорку після оголошення капітуляції Японії. Герої фото померли.
Дивіться також: Ізраїль та Об’єднані Арабські Емірати за посередництва США підписали угоду про нормалізацію відносин. Відео

Напишіть відгук