Вакцини проти COVID-19 з Китаю та Росії можуть мати спільні недоліки – Reuters | NLight DC++
Вакцини проти COVID-19 з Китаю та Росії можуть мати спільні недоліки – Reuters | NLight DC++

Вакцини проти COVID-19 з Китаю та Росії можуть мати спільні недоліки – Reuters

Провідні розробки вакцин від COVID-19 зроблені російською «Гамалеєю» та китайською компанією CnSino Biologics, використовують один і той самий вірус застуди – аденовірус 5 типу Ad5, що може зменшити ефективність цих вакцин, пише Reuters.
Багато людей вже мають імунітет до Ad5 зауважують експерти, У таких людей імунна система може легко розпізнати цей вірус і ефективність вакцини в протистоянні коронавірусу буде меншою. В Китаї та США біля 40% людей мають антитіла до Ad5, бо хворіли на цей вірус раніше. В Африці цей показник сягає 80%, пише видання.
«Мене непокоїть використання Ad5, бо багато людей мають до нього імунітет, – наводить видання слова Анни Дурбін з американського університету Джонса Гопкінса. – Я не певна стосовно їхньої стратегії … можливо ефективності у 70% не буде. Можливо ефективність буде 40%, що краще, ніж нічого, поки не буде якоїсь іншої розробки».
Також експерти наголошують на досвіді 2004 року компанії Merk&Co в сфері розробки вакцини проти ВІЛ на основі Ad5. Тоді випробування показали, що ті, хто мали імунітет до Ad5, більше, а не менше страждали від ВІЛ.
«Мене турбувало б використання цих вакцин у будь-яких країнах, або спільнотах, де є ризик ВІЛ, і я включаю сюди і нашу країну», – цитує Reuters співголову американської Мережі з розробки вакцини для запобігання коронавірусу Леррі Корі.
Згідно до даних російських розробників вакцини, щеплення матиме дві стадії і включатиму спершу вакцинування на основі Ad26, а потім на основі Ad5.
Раніше Росію критикували за реєстрацію вакцини до завершення третьої фази випробувань.
Дивіться також: Що відомо про лікування COVID-19 плазмою крові тих, хто перехворів? Відео

Напишіть відгук