Через отруєння Навального Німеччину закликають використати «Північний потік 2» для нових санкцій проти Росії | NLight DC++
Через отруєння Навального Німеччину закликають використати «Північний потік 2» для нових санкцій проти Росії | NLight DC++

Через отруєння Навального Німеччину закликають використати «Північний потік 2» для нових санкцій проти Росії

Світові лідери вимагають від Росії відповідей і відповідальності після того, як уряд Німеччини заявив, що німецькі фахівці виявили «однозначні» докази отруєння російського опозиційного діяча Олексія Навального нервово-паралітичною отрутою класу «Новічок».
Заяви містять стурбованість і тим, що виглядає як факт порушення права людини на життя, і як ознака чергового застосування речовини, що належить до класу хімічної зброї, забороненої міжнародними конвенціями.

Ми повинні вдатися до жорсткої політики і відповісти єдиною мовою, яку Путін розуміє – мовою торгівлі газом.

Навальний перебуває у берлінській лікарні після евакуації з Росії у важкому стані, де німецькі лікарі прогнозують, що він ймовірно виживе.
Канцлер Німеччини Анґела Меркель повідомила, що звертатиметься до НАТО по консультацію щодо відповідних дій і наголосила, що в цій ситуації «постали дуже важкі питання, на які може і повинен дати відповідь лише російський уряд».
Москва заперечує причетність до того, що сталося з Навальним, і російське міністерство закордонних справ заявило, що звинувачення Німеччини не підтверджені доказами.
Заклики до нових санкцій
«Потрібна європейська реакція», – сказав голова німецького парламентського комітету у закордонних справах Норберт Реттґен, коли в інтерв’ю німецького радіо його запитали, чи треба зупиняти проект побудови з Росією газопроводу «Північний потік 2».
«Ми повинні вдатися до жорсткої політики і відповісти єдиною мовою, яку Путін розуміє – мовою торгівлі газом», – сказав Реттґен, який належить до урядової партії, очолюваної Меркель.
Вольфґанґ Ішинґер, голова Мюнхенської безпекової конференції, який колись був німецьким послом у Вашингтоні, підтримав потребу спільної відповіді ЄС та НАТО і сказав, що таких м’яких кроків як вислання дипломатів буде недостатньо.
«Якщо ми разом з партнерами хочемо зробити Москві чітке послання, то на порядку денному повинні бути економічні відносини, а це означає, що проект Північний потік 2 повинен бути також», – сказав Ішинґер, зауваживши, що повний бойкот був би не найкращим кроком.
«Ми не можемо звести мур між Заходом і Росією. Це був би крок задалеко, але є щось середнє між дипломатичними жестами і повним бойкотом», – сказав Ішинґер, якого цитує агентство Reuters.

Реакція США
Білий дім засудив використання отрути і в заяві Ради національної безпеки США, поширеній у Twitter, сказано, що Вашингтон співпрацюватиме з союзниками, «щоб притягти до відповідальності тих, хто в Росії, і будь де, куди приведуть докази, а також, щоб обмежити їхній доступ до фінансування злісної діяльності».
Від імені кандидата на президентську посаду у США Джо Байдена заявлено, що «спосіб нападу не залишає сумнівів щодо того, хто відповідальний – російська держава».
Байден окремо вказав, що президент Дональд Трамп особисто ще не висловив осуд нападу на Навального.

Дивіться також: Суд МН17 – Москва завдає додаткового болю родичам загиблих у збитому над Україною літаку

Напишіть відгук