НАСА оголосило, що купить місячний ґрунт у приватної компанії | NLight DC++
НАСА оголосило, що купить місячний ґрунт у приватної компанії | NLight DC++

НАСА оголосило, що купить місячний ґрунт у приватної компанії

Американське космічне агентство НАСА оголосило конкурс серед приватних компаній, які б змогли полетіти на Місяць і доставити зразки пилу та ґрунту на Землю.
Адміністратор НАСА Джим Брайденстін повідомив, що НАСА «придбає місячний ґрунт у комерційного постачальника. Настав час для регуляторної ясності в сфері видобутку і торгівлі космічними ресурсами».

«Попит на місячний ґрунт серед науковців дуже великий. Практично весь місячний матеріал, який НАСА має на тепер, було зібрано під час програми «Аполон», – коментує оголошення видання Мічиганського технологічного інституту (МІТ).
Ціна за 50- 500 грамів коливатиметься від 15 000 до 25 000 доларів, тому для компанії основною мотивацією для участі в цій програмі будуть не гроші, а можливість освоїти нову сферу діяльності, зазначають експерти МІТ.
В рамках програми «Артеміда» НАСА планує до 2024 року повернути людину на Місяць, а потім доправити пілотовану місію на Марс.
«Ми використаємо те, що дізнаємось на Місяці та навколо нього, щоб зробити наступний гігантський стрибок – надіслати астронавтів на Марс», – додав Брайденстін.
Програма «Артеміда» також передбачає серію домовленостей щодо використання космічних ресурсів. Правила нагадуватимуть ті, що діють стосовно океанів, зауважував раніше Брайденстін.
Дивіться також: Місто спустошується: з березня, за деякими оцінками, понад півмільйона людей виїхали Нью-Йорк Сіті. Відео

Напишіть відгук