ЄC заявляє про нелегітимність президентства Лукашенка в Білорусі | NLight DC++
ЄC заявляє про нелегітимність президентства Лукашенка в Білорусі | NLight DC++

ЄC заявляє про нелегітимність президентства Лукашенка в Білорусі

Європейський Союз долучився до США та інших країн, зокрема України, із заявою про невизнання Олександра Лукашенка законним президентом Білорусі.

Так звана “інавгурація” 23 серпня 2020 року і мандат, про який каже Олександр Лукашенко, не мають жодної демократичної легітимності.

Об’єднання 27-ми країн континенту також каже про «перегляд відносин» з Мінськом.
«ЄС повторно наголошує, що білоруські президентські вибори 9 серпня не були вільними і справедливими. Європейський Союз не визнає сфальсифікованих результатів. На цій підставі так звана “інавгурація” 23 серпня 2020 року і мандат, про який каже Олександр Лукашенко, не мають жодної демократичної легітимності», – йдеться у заяві верховного представника від імені ЄС.
Євросоюз вказує, що церемонія “інавгурації” на шостий поспіль президентський термін, яку Лукашенко провів у середу без оголошення і за зачиненими дверима у Мінську, «лише поглиблює політичну кризу в Білорусі».
66-річний Лукашенко, який незмінно залишається на посаді вже 26 років, заявив на церемонії, що «не має права покинути білорусів».
На тлі повідомлень про силові розгони протестів у Білорусі та арешти нових сотень людей у заяві сказано: «Ми вражені і зворушені відважністю білорусів, які далі виходять на мирні демонстрації за демократію та засадничі права попри жорстокі переслідування з боку білоруської влади».
ЄС знову повторив вимогу припинити насильство, звільнити затриманих і провести в Білорусі нові президентські вибори під наглядом Організації з безпеки та співробітництва у Європі.

Раніше Євросоюзу оголосив, що готує нові санкцій проти білоруських посадовців, причетних до фальсифікації виборів та насильства й переслідувань, але рішення у цій справі затримане внутрішньою суперечкою в ЄС.
Очікують, що питання європейських санкцій проти Білорусі буде вирішене на наступному саміті керівників країн ЄС, що мав відбутися 24 вересня, але був перенесений на 1 жовтня.

Дивіться також: Які цілі ставить Україна на цій Генасамблеї ООН та які підводні камені очікує від Росії?

Напишіть відгук