ВООЗ: молоді та здорові зможуть отримати вакцину від COVID-19 лише в 2022 році | NLight DC++
ВООЗ: молоді та здорові зможуть отримати вакцину від COVID-19 лише в 2022 році | NLight DC++

ВООЗ: молоді та здорові зможуть отримати вакцину від COVID-19 лише в 2022 році

Коли безпечна та ефективна вакцина від кронавірусу стане доступною, першими її мають отримати працівники медичної сфери та особи з високим ризиком ускладнень від хвороби, а от здоровим молодим людям, можливо, доведеться чекати до 2022 року, щоб зробити таке щеплення. Про це заявила головний науковець Всесвітної організації охорони здоров‘я д-р Сум‘я Свамінатан.
«Люди схильні думати, що першого січня, або першого квітня, я отримаю вакцину і все повернеться до нормального життя, – сказала Свамінатан, – так не працює».
При ВООЗ діє група, яка розробляє правила пріоритетів у вакцинації.
«Більшість погоджується, що потрібно починати з медичних працівників та працівників, що перебувають на передовій лінії в контакті з клієнтами, але і тоді потрібно з‘ясувати хто з них наражається на найбільший ризик, потім літні люди та інші, – говорить Свамінатан. – Буде публікуватись велика кількість рекомендацій, але, вважаю, середній людині, молодій та здоровій, може доведеться чекати до 2022 року, щоб отримати вакцину».
Наразі в світі більше десятка прототипів вакцини перебувають на останніх стадіях клінічних випробувань і доступність вакцини залежатиме від успішного проведення випробувань. Цього тижня компанія Johnson & Johnson оголосила про призупинку випробувань прототипу вакцини. Компанія AstraZeneca відновила випробування після призупинки минулого місяця.
Призупинки в масштабних клінічних випробуваннях не є рідкістю, зауважують медичні експерти.
Дивіться також: «Next Step» – Історії ветеранів на реабілітації до Дня Захисника України. Відео

Напишіть відгук